Oeberg wygrała sprint w Rybińsku, niezły start Jaśkowiec

Szwedka Jennie Oeberg wygrała w Rybińsku sprint techniką dowolną zaliczany do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Ze startu wycofała się Justyna Kowalczyk, a Sylwia Jaśkowiec odpadła w ćwierćfinale.

Kwalifikacje wygrała Szwedka Oeberg, a dziesiąte miejsce zajęła Sylwia Jaśkowiec. Na starcie nie stanęła Justyna Kowalczyk, która potrzebuje spokoju po fatalnym występie na 10 km w piątek. 

Przygoda młodej Szwedki Oeberg omal nie zakończyła się na początku ćwierćfinału, w którym biegła również Sylwia Jaśkowiec. Zawodniczka ze Skandynawii przewróciła się tuż po starcie i omal nie podcięła również Polki. Wszystko skończyło się dobrze, Sylwia pojechała dalej, a Oeberg zdołała wrócić do walki i finiszować na drugim miejscu. Bieg wygrała Szwajcarka Van der Graff, a Jaśkowiec była trzecia i musiała czekać na czasy z kolejnych biegów. Niestety już w pierwszym z nich dwie zawodniczki osiągnęły lepszy rezultat i zakończyły udział Sylwii w zawodach. 

Oeberg nie miała sobie równych tego dnia i zwyciężyła w całej rywalizacji. W finale Szwedka pokonała Rosjankę Matwiejewą i Szwajcarkę Van der Graff. 

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz