Oklahoma City Thunder w finale NBA!

Oklahoma City Thunder w szóstym spotkaniu finału Konferencji Zachodniej pokonała 107:99 San Antonio Spurs i było to zwycięstwo na miarę awansu do finału NBA. Kevin Durant poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa 4:2 w rywalizacji o wielki finał.

Mimo porażek w dwóch pierwszych spotkaniach tej serii „Grzmoty” potrafiły wygrać kolejne cztery spotkania i w przyszłym tygodniu rozpoczną walkę o mistrzowskie pierścienie. Wydawało się to niemożliwe gdyż Spurs zanotowali wcześniej niesamowitą serię – 20 kolejnych zwycięstw. Durant, wspierany dzielnie przez Westbrooka i Hardena potrafili przełamać zorganizowaną obronę ekipy z San Antonio. Niski skrzydłowy Oklahomy staje się silnym kandydatem do tytułu MVP Finałów.

Już dziś w nocy szósta rywalizacja między Boston Celtics i Miami Heat. Koniczynki prowadzą 3:2 i stoją przed szansą zakończenia serii w swojej hali. Jeśli polegną to decydujące starcie odbędzie się w sobotę w Miami. Heat od 9 spotkań musieli sobie radzić bez Chrisa Bosha co pozwoliło rozwinąć skrzydła Kevinowi Garnettowi. Czy Lebron James ponownie będzie musiał obejść się smakiem i żyć bez pierścienia w kolekcji przekonamy się na dniach.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Adam Śmietański
Sport, muzyka i gry - trzy pasje nadające sens mojemu życiu. Niestety nie było mi dane spróbować swych sił w zawodowym sporcie, lecz jedynie pchnęło mnie to ku dziennikarskim wyzwaniom. Koszykówka, piłka nożna, kolarstwo - moi faworyci wśród walczących o uwagę kibiców.