Oraz na bieżni!

Wieczorem dojdzie do starcia najszybszych ludzi świata. Na Stadionie Olimpijskim w Londynie 0 22:50 czasu polskiego rozegrany zostanie finał sprintu na 100 m.

Finał zapowiada się pasjonująco, szczególnie że rekordzista świata Usain Bolt ma wreszcie godnych rywali. Reprezentant Jamajki zmagał się przed Igrzyskami z kilkoma urazami i nie prezentował formy sprzed 3 czy 4 sezonów. Nie zmienia to jednak faktu, że jest faworytem do obrony tytułu z Pekinu.

Zagrozić może mu przede wszystkim rodak – Yohan Blake. W tym sezonie młody Jamajczyk spisuje się doskonale i kilkakrotnie pokonał Bolta w bezpośrednich pojedynkach – podczas jamajskich kwalifikacji olimpijskich, gdzie okazał się lepszy zarówno na 100 i 200 metrów. Jego nazwisko widnieje także na pierwszym miejscu w światowych rankingach na obu sprinterskich dystansach.

Oprócz nich w walce o medale powinni uczestniczyć także amerykanie – Tayson Gay oraz Justin Gatlin oraz trzeci Jamajczyk – Asafa Powell.

Pomimo wielkiej formy Blake’a bukmacherzy wskazują Bolta na faworyta. Za złotówkę postawioną na rekordzistę świata można wygrać 1.50, podczas gdy stawiając na jego młodszego kolegę możemy uzyskać 2.50 po jego ewentualnym triumfie.

W sobotę rozegrano serie eliminacyjne. Wszyscy faworyci przebrnęli je bez problemów, przy okazji nie zużywając wielu sił – poniżej 10 sekund zeszli tylko dwaj biegacze – Amerykanie Ryan Bailey (9.88 – rekord życiowy) oraz Justin Gatlin (9.97). Blake uzyskał równe 10 sekund, a Bold 10.09.

Przed finałem – o 19:45 zostaną rozegrane jeszcze trzy biegi półfinałowe, które powinny powiedzieć więcej o aktualnej formie faworytów. W pierwszym zobaczymy starcie Powella z Gatlinem i szybkim w tym sezonie reprezentantem Trynidadu i Tobago – Bledmanem (9,86). W drugim pobiegną m.in. Usain Bolt oraz najlepszy w kwalifikacjach Bailey. Oprócz nich zobaczymy też Brytyjczyka Dwaina Chambersa, który powraca po dyskwalifikacji za doping i nadzwyczaj pewnie przeszedł eliminacje z czwartym wynikiem.  W trzecim półfinale, obok siebie na starcie stanął Blake i Gay. Do finału awansują zwycięzcy trzech wyścigów oraz pięciu z pokonanych z najlepszymi czasami.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/