Osaczona Manuela (Arboleda).

Wydarzeniami z piątkowej rywalizacji Polonii Warszawa i Lecha Poznań, których głównym (anty?)bohaterem jest kolumbijski obrońca Manuel Arboleda, żyje cała piłkarska (póki co) Polska. Jak kraj długi i szeroki rozpoczęła się dyskusja na temat zachowania Ebiego Smolarka (autor ciosu zadanego Kolumbijczykowi) i jego ofiary, która zdaniem napastnika sprowokowała go do takiej reakcji wsadzając mu swój palec w dupę.

Kto więc i czyją jest ofiarą? Czyj palec znalazł się w dupie Ebiego i czy faktycznie tam był? Pytań w tej sprawie nie brakuje. Nie brakuje też odpowiedzi, gdyż znamy już wersje każdej ze stron. Wreszcie, czy to możliwe, żeby rację miał Kolumbijczyk z Lecha zarzucając naszym ligowcom zmowę i zorganizowaną nagonkę, której on jest bezbronną ofiarą. Czy zazdrość Jodłowca, Sobiecha, Smolarka i Mierzejewskiego jest źródłem całego zła?

Palec Manueli i dupa Eusebio

Nie wiem dlaczego, ale ostatnie przypadki obrońcy „Kolejorza” przypominają mi fabułę klasyki gatunku – telenoweli kolumbijskiej. Historia Manuela, jego punkt widzenia, emocje, uczucia i zwroty akcji, które zawarte są w każdej jego relacji, w każdej wypowiedzi jakie się pojawiają w mediach – są wręcz z telenoweli wyjęte.

Dlatego też nie mogłem się powstrzymać i …

Tytuł: „Osaczona. Historia Manueli (Arboledy)”.

Główne postacie i fabuła:

Manuela (Arboleda) – Głowa i żywicielka rodziny kolumbijskich emigrantów, którzy wyruszyli za nią z rodzinnej Kolumbii, poprzez Peru do odległej i egzotycznej Polski. Jest baletnicą. Tańczy w zespole z Poznania. Jej kariera w Polsce rozpoczęła się od świetnych występów, do których przyzwyczaiła wybredną polską publiczność utrzymując wysoki poziom prezentowanego tańca przez 5 lat. Akcja serialu zaczyna się w chwili kryzysu z którym Manuela musi stoczyć starcie, który nastąpił w chwili, gdy kobieta niemalże już została Polką. Niemalże , gdyż w obliczu kryzysu Manuela niespodziewanie staje się nagle obiektem wszechobecnej krytyki w mediach oraz wśród przyjaciół z branży tanecznej. Czy jednak aby na pewno krytyki uzasadnionej? Czy Manuela przetrwa ciężką  próbę charakteru i silnej wiary? Właśnie ogromna wiara w Boga i jego wyroki (takim jest by tańczyła dla zespołu Polonia Representacia), duma, poczucie swojej wartości, szlachetność, chwała, a także wielkie i otwarte dla ludzi serce – oto najogólniej rzecz biorąc kilka podstawowych cech charakteru tej osaczonej kobiety. Cech, które musi z konieczności, broniąc swej godności przeciwstawić kłamstwom i pomówieniom, które w efekcie zmowy wynikającej z zazdrości zostają w nią wymierzone. W tym także temu jak to wsadziła pewnemu Eusebio palca w dupę podczas występu, za co dostała od niego w cios prosto w jej subtelną twarz…

El Padre Francisco (El entrenador coreógrafo) – Najważniejszy trener i choreograf sceny tańca w Polsce. Jest szefem Polonia Representacia – zespołu, który jest chlubą wszystkich Polaków. Francisc0 t0 także „Polski Tata” Manueli, która zawsze podkreśla ile mu zawdzięcza. Pomysłodawca i wielki zwolennik polonizacji Manueli na potrzeby Polonia Representacia. W obliczu kryzysu głównej bohaterki zaczyna jednak sprawiać wrażenie osoby coraz bardzie jej obcej. Czy spełni się ich marzenie i Manuela zatańczy w jego elitarnym zespole? Czy El Padre Francisco nie opuści swojej „córki” w potrzebie?

Eusebio (Tenía el dedo en culo) – Młody, utalentowany tancerz, który dopuszcza się skandalicznego zachowania. Otóż podczas jednego ze wspólnych występów z Manuelą, postanawia jej wymierzyć cios prosto w jej niewinną twarz i tak też czyni, czym doprowadza ją do łez. Łzy Manueli są łzami symbolicznymi, gdyż okazuje się, że w rzeczywistości ona nie płakała. Eusebio jest bohaterem negatywnym, gdyż oskarża bohaterkę o to, że zadał jej ów cios, w odpowiedzi na wsadzony palec w dupę, mianowicie palec, który jego zdaniem Manuela umieściła uprzednio w jego dupie. Czy młodzieniec kłamie oskarżając Kolumbijkę? Czy Manuela faktycznie wsadziła Eusebio swój palec w jego dupę?

Arturo (Corte rodilla) – Młody tancerz, kolega Eusebia, który w tym samym występie pocharatał Manueli kolano.

Adriano i Tomas – Kolejni przyjaciele Eusebia. Mówią mediom, że nie lubią Manueli i nie chcą żeby tańczyła razem z nimi w zespole Polonia Representacia pod wodzą El entrenadora y coreógrafo Francisco. Czy to oni są źródłem narastającej niechęci do głównej bohaterki? Czy Manuela zostanie ich partnerką w występach dla jej Padre Francisco?

„Osaczona. Historia Manueli (Arboledy)” – nie możesz przegapić, koniecznie obejrzyj i przeżyj tą wzruszającą i pełną wielkich emocji opowieść o samotnej kobiecie, która nie płacze i nie udaje, z dumą ścierając się z przewrotnym losem. Losem, którego przeciwności wystawiły ją na życiową próbę … Zobacz czy wobec wielu przeciwności Manuela wsadziła Eusebio palec w dupę i czy ta historia ma swoje szczęśliwe zakończenie!!

Oglądaj mecze polskiej Ekstraklasy z udziałem Lecha Poznań i Polonii Warszawa!!


pubsport.pl