Ostatni etap Giro 14 dla Luki Mezgeca, Quintana wygrał wyścig

Nairo Quintana

Słoweniec Luka Mezgec z grupy Giant Shimano wygrał w Trieście ostatni etap Giro di Italia 2014. Triumfatorem całego wyścigu został Kolumbijczyk Nairo Quintana Rojas z ekipy Movistar. Rafał Majka ukończył Giro na 6. miejscu. 

Tradycyjnie już w wielkim turze, osttni etap przebiegał w spokojnej atmosferze, a walkę o triumf stoczyli sprinterzy. Najszybszy okazał się niespodziewanie Luka Mezgec, choć faworytem był Nacer Bouhanni z FDJ.fr – triumfator trzech etapów na tym wyścigu. 

W klasyfikacji generalnej nie zaszły żadne zmiany – zwyciężył Nairo Quintana z Movistra przed swoim rodakiem Rigoberto Uranem Uranem z OmegiPharmy oraz Włochem Fabio Aru z Astany. Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) zajął najlepsze w karierze – szóste miejsce ze stratą 7 minut i czterech sekund. 

Pozostali Polacy – Przemysław Niemiec (Lampre Merida) i Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo) zakończyli tour na miejscach na granicy piątej i szóstej dziesiątki. 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA GIRO DI ITALIA 2014 >>

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/