Ostatni mecz, a potem święto, hokeiści kończą MŚ na Litwie

Meczem z Wielką Brytanią polscy hokeiści zakończą bardzo udane dla siebie MŚ dyw. I grupy B na Litwie. Polacy w czwartej kolejce zapewnili sobie awans do wyższej klasy i dzisiejsze starcie będzie dla nich przyjemną formalnością. 

W ostatnim dniu imprezy najciekawszym meczem będzie ten najwcześniejszy. O 12:00 Holandia zagra z Rumunią, a przegrany pożegna się z Dywizją I. Obecnie Rumunia mają punkt więcej, ale nie ma to żadnego znaczenia. Wygrana, nawet po karnych, uratuje Holandię. 

Terminarz ostatniego dnia:

26/04/2014: Holandia – Rumunia /12:00/
26/04/2014: Wielka Brytania – POLSKA /15:30/
26/04/2014: Litwa – Chorwacja /19:00/

Polacy zagrają o 15;30, niezależnie od wyniku starcia z brytyjczykami zajmą pierwsze miejsce w tabeli. Nasi dzisiejsi rywale mają jeszce szansę na trzecie miejsce, ale nawet to nie poprawi im humoru. W zeszłym roku spadli oni do grupy B i teraz mieli nadzieje na szybki powrót na zaplecze elity. Przekreślili je jednak dość szybko przegrywając z Chorwacją i Litwą. 

W wieczornym meczu Litwa zmierzy się z Chorwacją, a stawką będzie drugie miejsce. Gospodarze mają teraz o jeden punkt więcej, ale to Chorwatom należą się spore słowa uznania. Jako beniaminek tego poziomu rozgrywkowego pozostawili dobre wrażenie i przy odrobinie szczęścia mogli nadal walczyć z Polakami o awans. 

Tabela MŚ dyw. IB >>


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/