Ostatni taki sezon Lorient

Lorient kolejny już sezon spokojnie utrzymuje się w Ligue 1. Klub zajmuje nawet miejsce w górnej połowie tabeli i już od tygodni gra bez dodatkowej presji związanej z zagrożeniem spadkiem.

Niestety kibice mają powody do obaw. Nieustające plotki transferowe łączą gwiazdy zespołu, Morgana Amalfitano i Kevina Gameiro z odejściem do silniejszej ekipy. Zainteresowane są między innymi Sevilla i PSG, a więc drużyny walczące o trofea także w Europie. Nie ma wątpliwości, że tylko cud sprawiłby, że choć jeden ze wspomnianych zawodników pozostałby na Le Moustoir na kolejny sezon. Tylko wypożyczeni są Sunu, Coquelin i Monnet-Paquet, a do odejścia szykuje się też doświadczony Morel, na którego poluje Marsylia. Wygląda więc to wszystko nieciekawie.

Lorient nie jest bogatym klubem i nie celuje w najwyższe trofea. Przez ostatnie lata zadaniem numer jeden było jak najszybsze zajęcie bezpiecznego miejsca w Ligue 1. I pod wodzą doświadczonego i zdolnego trenera Christiana Gourcuffa się to udawało. Wszystko jednak ma swój koniec i niewykluczone, że czasy pomyślności i spokoju dla drużyny się kończą.

Zespół z Bretanii nie ma zmienników, następców dla Amalfitano i Gameiro. Trudno znaleźć w składzie Lorient piłkarzy, którzy braliby na siebie ciężar gry i zapewniali tyle punktów, co wspomniana dwójka. Jeśli więc oni odejdą, a Gourcuff otrzyma lukratywną propozycję pracy w lepszym środowisku to po obecnej drużynie i takich wynikach nie pozostanie ślad. Z niecierpliwością fani oczekują więc na zbliżające się wielkimi krokami wakacje. Letnie okienko transferowe da odpowiedź, jaki będzie kolejny rok na Le Moustoir?


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI