Ostatnia szansa na atak i poprawę pozycji – zapowiedź 20. etapu Giro ’14

Kolarstwo Giro di Italia

W sobotę odbędzie sie 20. etap Giro di Italia 2014, podczas którego kolarze dostaną ostanią szansę na atak i porawę swojej pozycji w klasyfikacji generalnej. Meta odcinka usytuowana jest na słynnym Monte Zoncolan. 

Choć walka o triumf w wyścigu wydaje się być przesądzona, to na 20. etapie nie powinno zabraknąc emocji. Oprócz rywalizacji o prestiżową wygraną na słynnym szczycie będzie toczyć się też batalia o inne czołowe miejsca w końcowej klasyfikacji touru. Będący w fenomenalnej formie Fabio Aru może myśleć o przeskoczeniu wicelidera Rigoberto Urana (obecnie traci 41 s), a Domenico Pozzovivo może pokusić sie o czwarte miejsce, które teraz zajmuje Pierre Rolland wyprzedzający go o 50 s. Włoch musi jednak uważać jeszcze na Rafała Majkę, który do piątej lokaty traci 43 sekundy. Jako, że będzie to ostatni górski etap, faworyci nie powinni już kalukować i dostarczą nam niezapomnianych wrażeń.

Profil 20. etapu Giro di Itlaia 2014:

Altimetria generale

Ostatnia wspinaczka – Monte Zocolan:

Details 

Na finałowym podjeździe Monte Zonlocan maksymalne nachylenie przekracza 22%. To będzie piekielne 10 km wspinaczki, zwłaszcza, że zawodnicy mają w nogach trzy tygodnie ścigania.

Transmisja 20. etapu Giro di Itlaia w Eurosporcie.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/