Pacquiao znokautowany przez Marqueza

Legendarny bokser z Filipin został znokautowany przez swojego odwiecznego rywala w szóstej rundzie. Marquez zdobył pas WBO dla mistrza dekady wagi półśredniej.

Manny Pacquiao (54 zwycięstwa na zawodowym ringu, 5 porażek, 2 remisy, 40 KO) i Juan Manuel Marquez (54-6-1, 38 KO) spotkali się w ringu po raz czwarty w karierze. Wcześniej raz był remis i dwa razy triumfował Filipińczyk.Marquez rozpoczął bardzo agresywnie, był aktywny, ale mocniejsze ciosy doprowadzał do celu Pacquiao. W trzeciej rundzie Meksykanin powalił Filipińczyka na deski po silnym prawym sierpowym, jednak popularny „Pacman” szybko doszedł do siebie. Dwa starcia później Pacquiao skontrował Marqueza, ale i on dał radę wstać. Przełomowa okazała się szósta runda. Kiedy wydawało się, że Pacquiao odzyskał kontrolę nad walką został znokautowany przez Marqueza i przegrał walkę o tytuł mistrza dekady wagi półśredniej.Pojedynek w MGM Grand Garden Arena w Las Vegas oglądało 16 tysięcy widzów. Wśród zgromadzonych byli między innymi Mike Tyson i Magic Johnson. Poprzednią walkę Pacquiao – Marquez w systemie pay-per-view kupiło 1,3 mln widzów. Jeśli sobotnia gala sprzedała się równie dobrze, to „Pacman” na porażce może zarobić nawet 26 milionów dolarów (8,6 miliona zagwarantował sobie przed walką), a Marquez do czeku na 3 miliony, otrzyma kolejny opiewający na podobną sumę.

SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Patryk Gęsicki
Student V roku politologii myślący poważnie o dziennikarstwie sportowym. Pasje? Jest ich mnóstwo. Public Relations, piłka nożna, siatkówka (czynnie i biernie), muzyka (głównie R&B, pop, dance), psychologia, film, radio. Pracowałem już w takich serwisach jak fcb24.com, transfery.info, dumakatalonii.pl, od niedawna gościnnie piszę dla pubsport.pl.