Panie mają za sobą pierwsze treningi na skoczni

Trzy oficjalne serie treningowe przed kwalifikacjami do konkursu kobiet rozegrano na skoczni w Falun, gdzie w środę rozpoczynają się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Na obiekcie HS100 prym wiodły faworytki – Austriaczka Iraschko-Stolz i Japonka Takanashi. 

W pierwszej serii Iraschko-Stolz uzyskała 89,5 m i o pół metra wyprzedziła Sarę Takanashi oraz Taylor Henrich. W drugiej serii najlepsza okazała się Japonka, zaliczając 94 m. Austriaczka była dopiero czwarta, bo lepiej skoczyły jeszcze inna reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni (Yuki Ito) oraz mistrzyni olimpijska Niemka Carina Vogt.

W trzeciej serii faworyzowana Iraschko-Stolz ponownie zwyciężyła, uzyskując odległość 94 metry. Takanashi lądowała metr bliżej, a trzecia w rankingu Ito zaliczyła 92 m.

Polki nie startują. W czwartek o 15:30 seria próbna, a o 17:00 kwalifikacje do piątkowych zawodów.

fot. falun2015.com

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz