Paula Kania obroniła piłkę meczową i jest w 2. rundzie kwalifikacji RG 2014!

Roland Garros

Paula Kania wygrała z Amerykanką Madison Brengle w pierwszym meczu kwalifikacji do wielkoszlemowego Roland Garros 2014. Polka zwyciężyła w trzech setach po wcześniejszym wybronieniu piłki meczowej.

Z powodu deszczowej aury początek środowych rozgrywek w Paryżu opóźnił się o ponad 3 godziny. Gdy już grę udało się wznowić, na korcie pojawiły się Paula Kania i Madison Brengle. Pierwszego seta dość gładko wygrała Polka, która zwyciężyła 6:3.

Niestety w drugim secie szybkie przełamanie na 3:1 wywalczyła Amerykanka. To podłamało Kanię, któa nie podjęła już walki w tej odsłonie i przegrała ją 1:6.

W decydującej partii walka "gem za gem" trwała do rezultatu 2:2. Wówczas swoje podanie przegrała Kania i znalazła się w bardzo trudnej sytuacji i po kilku minutach, przegrywając 3:5 musiała bronić piłki meczowej, co udało jej się znakomicie. Przy stanie 5:4 Brengle miała jednak szansę na zakończenie meczu przy własnym serwisie, ale nie udźwignęła tej presji, przegrała gema do 15, dzięki czemu wynik znów był remisowy, a sprawa awansu otwarta.

Zgodnie z zasadami turnieju wielkoszlemowego, przy remisie po 6 w trzecim secie, gra toczyła się dalej bez tie-breaka. Paula odnalazła się w tej sytuacji świetnie, wygrywając serwis na 7:6, a potem przełamując rywalkę i zapewniając sobie awans do drugiej rundy kwalifikacji.

Rywalką Kani w drugim meczu eliminacji będzie Brytyja Johanna Konta, rozstawiona z numerem 4, notowana na 102. miejscu w ranking WTA.

W środę swoj występ w kwalifikacjach zainauguruje też druga z biało-czerwonych – Magda Linette. Jej starcie z Ksenią Pierwak powinno rozpocząć się ok. 16:00.