Pekin: Radwańska w 1/8

Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska spokojnie awansowała do 3. rundy turnieju WTA w Pekinie. Polka pokonała nisko notowaną Chinkę Zhang w dwóch setach. Radwańska walczy o drugi z rzędu triumf w prestiżowych pekińskich zawodów.

Pierwszy set, dla grającej „na pół gwizdka” Radwańskiej to prawdziwy spacerek. Chinka wygrywała własne podanie tylko do stanu 2:2. Potem przyszły 4 gemy z rzędu zapisane na konto Agnieszki i pewna wygrana w secie. Zhang dysponująca dobrymi warunkami fizycznymi, pokazała kilka efektownych, mocnych ataków, ale nie była w stanie nawiązać walki z trzecią rakietą świata.

Druga partia zaczęła się dość niespodziewanie. Chinka w trzecim gemie przełamała Isię i prowadziła nawet 3:1. Agnieszka wzięła się jednak w garść, nieco wzmocniła swoją grę i po kilku minutach wróciła na prowadzenie 4:3. Jak się okazało, Zhang miała tego dnia już nie wygrać żadnego gema. Walczyła jeszcze przez kilka dobrych minut o doprowadzenie do stanu 4:4, ale po długiej grze na przewagi poległa, podobnie jak w kolejnym gemie serwisowym Agnieszki. Set zakończył się więc wynikiem 6:3 dla Polki.

W kolejnej rundzie krakowianka zmierzy się z Hiszpanką Lourdes Dominguez Lino, sklasyfikowaną na 64 miejscu w rankingu WTA.