Pewny awans Radwańskiej do 3. rundy

A. Radwańska

Agnieszka Radwańska gładko ograła Casey DellAcquę z Australii i awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu 2014.

Mecz zakończył się wygraną Polki 6:4 6:0, ale mógł trwać jeszcze krócej. Przy stanie 5:1 w pierwszym secie Radwańska nieco się rozluźniła i przegrała trzy gemy z rzędu. Po zakończeniu seta rezultatem 6:4, nie popełniła już tego błędu i w drugiej odsłonie zwyciężyła do zera.

Polka prezentowała świetny, miły dla oka tenis, na który z trybun kortu centralnego obsrwował komplet publiczności.

***

Udanie turniej rozpoczął polski deblista Marcin Matkowski, który w parze z Kolumbijczykiem Cabalem zwyciężył w trzech setach z duetem Demoliner/Raja. Z żeńskiego debla odpadły natomiast Alicja Rosolska i Kanadyjka Dabrowski, które przegrały z duetem Krajicek/Hradecka 7:5 4:6 2:6.