Pewny awans Radwańskiej

A. Radwańska

Agnieszka Radwańska pewnie awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Polka w dwóch setach uporała się z Aną Ivanović. Jej kolejną rywalką będzie Chinka Li Na.

Już pierwszy gem przyniósł Radwańskiej przełamanie. To wydarzenie ustawiło całego seta, którego krakowianka wygrała ostatecznie 6:2. Jej przeciwniczka popełniała w tej partii sporo niewymuszonych błędów i przegrała ją praktycznie bez nawiązania walki.

Identycznie rozpoczął się set drugi. Tym razem jednak, Serbka zdołała przeciwstawić się Polce i wygrać przynajmniej cztery gemy. W drugim secie obserwowaliśmy więcej efektownych wymian, a przeciwniczki prezentowały zbliżony poziom. Niewątpliwym atutem Radwańskiej był świetny serwis, który przyniósł jej kilka asów serwisowych, w tym tego najważniejszego – kończącego mecz.

We wtorkowym ćwierćfinale Radwańska zmierzy się z rozstawioną z numerem szóstym, Chinką Na Li.