Kolejne trzy medale dla Polaków – podsumowanie soboty

W przedostatnim dniu lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Zurychu polscy lekkoatleci zdobyli trzy kolejne medale. Wicemistrzami zostali Paweł Fajdek i Paweł Wojciechowski, a brąz zdobyła Joanna Jóźwik.

TERMINARZ DNIA I STARTÓW POLAKÓW >>

• 5000 m K: Renata Pliś z czasem 15:48,58 była na 12. miejscu w finale biegu na 5 000 m.
  • 4×400 M: Polska sztafeta z czasem 3:03,52 zajęła drugie miejsce w swoim półfinale i awansowała do finału.
  • Rzut młotem M: Paweł Fajdek z wynikiem 82,05 zdobył srebrny medal. Wygrał Węgier Pars. Szymon Ziółkowski z wynikiem 78,41 był piąty.
  • 4×400 K: Polska sztafeta z czasem 3:29,79 zajęła trzecie miejsce w półfinale i awansowała do finału.
  • 800 m K: Joanna Jóźwik z wynikiem 1:59,63 zdobyła brązowy medal. Wygrała Białorusinka Arzamasowa. Polka ustanowiła swój rekord życiowy.
  • 4×100 m M: Polska sztafeta z czasem 38,75 awansowała do finału zajmując czwarte miejsce w swoim półfinale. Polacy dostali się do następnej fazy dzięki niezłemu czasowi, nie zmieścili się bowiem wśród trzech ekip uzyskujących bezpośredni awans.
  • SKOK O TYCZCE M: Robert Sobera trzy razy strącił poprzeczkę na wysokości 5,40 i odpadł z konkursu finałowego. Paweł Wojciechowski z wynikiem 5,70 zdobył srebrny medal, a Piotr Lisek z wynikiem 5,65 zajął szóste miejsce.