Pięciu Polaków na starcie Criterium du Dauphine 2014

Criterium du Dauphine 2014

W niedzielę w Lyonie ruszy wyścig golarski Criterium du Dauphine 2014. W tej ośmioetapowej próbie generalnej przed Tour de France wystartuje pięciu Polaków z Michałem Kwiatkowskim na czele. 

W peletonie Dauphine 2014 znalazło się miejsce dla pięciu reprezentantów Polski. W barwach Cannondale pojedzie Maciej Bodnar, w ekipie Movistaru wystartuje Sylwester Szmyd, w barwach NetApp pokaże się Bartosz Huzarski, a Michał Gołaś i Michał Kwiatkowski powalczą o dobry wynik dla zespołu Omega Pharma/Quick Step. Do faworytów rywalizacji zalicząć będą się zaś m.in. Chris Froome z Team Sky oraz Alberto Contador z Tinkoff-Saxo. Obaj przygotowują się do Tour de France i w Dauphine powinni już pokazywać wysoką formę. 

Dauphine jest wyścigiem niezwykłym nie tylko ze względu na termin, czyniący go naturalnym przetarciem przed Wielką Pętlą. Rywalizacja w Criterium toczy się też w pięknej i co najważniejsze – górskiej scenerii. Trasa prowadzi po terenach Alp i Prowansji, a aż cztery z ośmiu etapów będzie mieć finisz na podjeździe. Pozostałe cztery to czasówka na otwarcie oraz trzy mocno pofałdowane odcinki z premiami górskimi drugiej, trzeciej i czwartej kategorii. 

W niedzielę kolarzy czeka jazda indywidualna na czas na dystansie 10 km ulicami Lyonu. Nawet na tak krótkim dystansie znalazło się jedno wzniesienie – premia czwartej kategorii po pokonaniu 4,6 km. 

Profil 1. etapu Criterium du Dauphine 2014:

dau1

Co ciekawe, jako pierwszy do boju ruszy Bartosz Huzarski o 11.45, Gołaś wystartuje o 11.51, Szmyd o 12.00, Kwiatkowski o 12.12, a Bodnar o 12.16. 

Transmisje z wyścigu przeprowadzi stacja Eurosport.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/