Piękna walka o PŚ w biegach narciarskich kobiet. Johaug obroni się przed Bjoergen?

Therse Johaug wygrała w Falun bieg łączony na 15 km i przed ostatnimi w sezonie zawodami (bieg pościgowy na 10 km tech. dowolną) jest liderką klasyfikacji generalnej. Norweżka wyprzedza swoją rodaczkę Marit Bjoergen o siedem punktów.

 

Ostatni weekend Pucharu Świata to tak zwany Finał w Falun – trzyetapowa impreza, w której wzbogacić można się o 300 punktów i kończąca się biegiem pościgowym. W tym sezonie złożyło się tak, że kto wygra tę ostatnią rywalizację, zostanie zdobywcą Kryształowej Kuli.

Przed sobotnim biegiem łączonym Johaug miała o 3 punkty więcej niż Bjoergen, ale co ważniejsze – w klasyfikacji Finału PŚ przegrywała z rodaczką o 30 sekund. Całą tę stratę, nawet z nawiązką udało się odrobić na 15-kilometrowej trasie skiathlonu. Johaug wygrała o 34 sekundy i po doliczeniu bonusów za lotne finisze oraz miejsca na mecie wyprzedza teraz Marit o 15 sekund. Z taką właśnie przewagą wyruszy na niedzielny bieg pościgowy. Jest to różnica, pozwalająca po cichu myśleć o końcowym triumfie. 

Nieźle w sobotę w Falun wypadła Sylwia Jaśkowiec – 28. miejsce dało jej kolejne 3 punkty do klasyfikacji generalnej (łacznie ma ich 144). W klasyfikacji Finału PŚ Polka jest na 31. pozycji.

Końcowe zawody sezon 2013/14 w niedzielę o 13:30. 

Klasyfikacja finału PŚ po 2/3 zawodów >>

 


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/