Piękny klasyk na Bernabeu, Real pokonał Barcę 3:1

Real Madryt wygrał z FC Barceloną 3:1 w meczu 9. kolejki Primera Division. Królewscy odwrócili losy spotkania, które przegrywali już od 4. minuty po trafieniu Neymara.

Pierwsze w rozgrywkach 2014/15 El Clasico było wybitnym widowiskiem, które trzymało w napięciu od początku do końca. Już w trzeciej minucie Neymar wykorzystał niefrasobliwość obrony Królewskich i strzałem z linii pola karnego pokonał Ikera Casillasa. Potem rozpoczęła się szalona pogoń Realu. Gospodarze z minuty na minutę zdobywali większą przewagę i stwarzali sobie okazje. Najlepszą zmarnował Karim Benzema, który trafił w poprzeczkę. Swoją okazję na 2:0 mieli też goście, ale Messi nie trafił czysto w piłkę na piątym metrze przed bramką.

Real wyrównał w 35. minucie, gdy Cristiano Ronaldo pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką Gerarda Pique. Była to pierwsza w sezonie bramka stracona przez Dumę Katalonii. Remis 1:1 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron na placu gry zdecydowanie dominowali podopieczni Carlo Ancelottiego i to przełożyło się na bramkowe efekty. W 50. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Toniego Kroosa głową do bramki skierował Pepe.

Przyjezdni z Barcelony nie mieli w tym czasie zupełnie pomysły na "ugryzienie" Realu i po dziesięciu minutach stracili gola na 1:3. Isco powalczył o futbolówkę w środkowej strefie z Iniestą, po odbiorze uruchomił Ronaldo, a ten po koronkową akcją z Rodriguezem i Benzemą wyprowadził tego ostatniego na sytuację sam na sam z Bravo. Strzał Francuza był celny i Real powiększył przewagę.

Do końca zespół Luisa Enrique walczył o poprawę swojej sytuacji. Ciężko jednak wspomniec jakąś klarowną okazję na kontaktowe trafienie, jaką stworzyłaby sobie Barcelona. Real w ostatnich minutach skupił się na obronie i czekał na zabójcze kontry – kilka z nich, przy odrobinie większej dokładności mogło skończyć się kolejnymi trafieniami.

Wygrana Królewksich oznacza, że różnica między zespołami w tabeli zmalała do jednego punktu.