Pierwsze punkty Korony i Ruchu

T-Mobile Ekstraklasa logo

Ruch Chorzów zremisował z Koroną Kielce 1:1 natomiast Piast Gliwice wygrał z Lechią Gdańsk 2:1.

Wszystko co dobre w meczu Ruch – Korona miało miejsce w pierwszej połowie. To właśnie wtedy Pavol Stano zdobył piękną bramkę, a piłkarze Ruchu Chorzów pokazali kilka ciekawych akcji. Korona prowadziła, ale to gospodarze mieli więcej okazji. Brakowało im jednak skuteczności: Maciej Jankowski nie trafiał w dogodnych sytuacjach w światło bramki, a strzały Arkadiusza Piecha bronił Zbigniew Małkowski. Napastnik Ruchu trafił do siatki w doliczonym czasie pierwszej połowy, kiedy to sprytnie zachował się w podbramkowym zamieszaniu po rzucie rożnym. Po zmianie stron mecz można określić wielką komedią pomyłek. Najpierw Paweł Golański bezsensownie sfaulował rywala w polu karnym. Jedenastki nie potrafił wykorzystać Marek Zieńczuk czyniąc Zbyszka Małkowskiego bohaterem meczu. Okazało się że po tym zdarzeniu należało wyłączyć telewizor, gdyż nic ciekawego w tym spotkanie się już nie wydarzyło. Ci którzy pozostali przy transmisji oglądali nieskładną kopaninę, okraszoną kilkoma faulami, kontuzjami i tysiącem niecelnych zagrań. Ruch i Korona są wciąż bez zwycięstwa w lidze, a dzisiejszy pojedynek potwierdził że słusznie okupują ostatnie lokaty w tabeli. Specjalne słowa uznania należą się „napastnikowi” Korony Kielce Marcinowi Żewłakowowi, który rozegrał kolejny fatalny mecz.

***

We wcześniejszym meczu Piast wygrał z Lechią 2:1, pomimo że do przerwy to gdańszczanie mieli jednobramkową przewagę. Trafienie Traore z 24. minuty zakłamywało jednak obraz gry, która była rwana i bez wyraźnej przewagi którejś z drużyn. Jak kruche było prowadzenie Lechii pokazała druga połowa. Najpierw do remisu doprowadził Jurado a kilka minut przed końcem trzy punkty Piastowi dał Tomasz Podgórski.

Tym co odróżniało dwa opisywane mecze było niestety miejsce ich rozgrywania. Dużo lepiej oglądało się pojedynek na nowoczesnym stadionie w Gdańsku, niż przy pustawych trybunach chorzowskiego kurnika.