Pierwszy dzień ME w Zurychu w wykonaniu Polaków – podsumowanie

W pierwszym dniu lekkoatletycznych ME w Zurych Polska wywalczyła jeden medal. Brąz w konkursie pchnięcia kulą wywalczył Tomasz Majewski. Nasi reprezentanci zanotowali jeszcze kilka wartościowych rezultatów. Prezentujemy podsumowanie pierwszego dnia.

WTOREK, 12/08/2014:

• 100 m PPŁ – Karolina Kołeczek z czasem 13,20s była ósma w swoim półFinałe i odpadła z dalszej rywalizacji.
  • 10000 m (K) – Karolina Jarzyńska była 13. w biegu na 10 km. Czas 32:40,98
  • PCHCNIĘCIE KULĄ (M) Tomasz Majewski z wynikiem 20,86 zajął trzecie miejsce w Finałe. Wygrał Niemiec Storl.
  • 800 m (M) – Marcin Lewandowski z czasem 1:47,83 wygrał swój bieg eliminacyjny. W drugim biegu drugie miejsce wywalczył Artur Kuciapski – 1:47,45. Trzeci bieg z czasem 1:47,92 wygrał natomiast Adam Kszczot. Wszszcy trzej Polacy pobiegną w półfinałach.
  • 100 m (M) – Robert Kubaczyk (10,45) był piąty w swoim biegu eliminacyjnym i odpadł z dalszej rywalizacji.
  • 400 m (K) – Patrycja Wyciszkiewicz była czwarta w swoim biegu z czasem 52,73 (piąte miejsce wśród lucky loserek) i odpadła z dalszej rywalizacji. Małgorzata Hołub (52:00) awansowała do półfinału zajmując drugie miejsce w swoim biegu. Justyna Święty z czasem 52,46 była czwarta w swoim biegu i awansowała dalej dzięki dobremu czasowi (czwarte miejsce wśród zawodniczek z dalszych miejsc).
  • RZUT DYSKIEM (M) – Robert Urbanek z wynikiem 63,91 zajął 3. miejsce w grupie A. Do minimum brakło 9 cm, ale Polak spokojnie awansował do finału z siódmym wynikiem kwalifikacji. W grupie B najlepszy był (trzeci wynik kwalifikacji) PIotr Małachowski – 64,98. Minimum wynosiło 64 m.
  • 100 m ppł (K) – Karolina Kołeczek z czasem 13,12 zajęła szóste miejsce w swoim biegu. Polka uzyskała czwarty wyniki wśród płotkrek z miejsc dlaszych niż trzecie w poszczególnych biegach, awans do półfinału uzyskały cztery takie zawodniczki.
  • 400 m (M)Łukasz Krawczuk zajął 3. miejsce w biegu eliminacyjnym i z czasem 45,92 awansował do dalszej rywalizacji. Rafał Omelko (46,10) był piąty w swoim biegu. Do półfinału awansował jako jeden z zawodników z najlepszymi czasami z dalszych miejsc.Jakub Krzewina z czasem 45,68 wygrał swój bieg eliminacyjny i oczywiście takżę pobiegnie w półFinałe.
  • 3000 m Z PRZESZKODAMI (M)Krystian Zalewski wygrał swój bieg z czasem 8:34,44 i awansował do finału. Mateusz Demczyszak wygrał swój bieg z czasem 8:31,62 i także pobiegnie w Finałe.
  • 400 m ppł (M) – Patryk Dobek z czasem 49,73 zajął drugie miejsce w swoim biegu kwalifikacyjnym i awansował do półfinału.
  • 1500 m (K) – Renata Pliś zajęła drugie miejsce w swoim biegu (czas 4:10,33) i awansowała do finału. W kwalifikacjach Polka miała drugi czas.
  • PCHNIĘCIE KULĄ (M) – Tomasz Majewski uzyskał minimum kwalifikacyjne wynoszące 20,10 już w pierwszej próbie (20,50) i awansował do finału. Jakub Szyszkowski z wynikiem 19,46 nie zakwalifikował się do finału. Zajął 18. miejsce.