Piłka nożna jest grą błędów i my je wykorzystaliśmy. – Adam Nawałka

Zapis konferencji po przegranym przez Wisłę meczu z Górnikiem, w Zabrzu. Co powiedzieli trenerzy?

Michał Probierz:  Ostatnie dwa dni składaliśmy zespół jak mogliśmy. Postawiliśmy na wariant, który pozwalał myśleć, że da zabezpieczenie ”z tyłu”. Stworzyliśmy dobre sytuacje, ale Górnik później kilka razy groźnie zaatakował i popełnialiśmy błędy. Nie wykorzystaliśmy karnego i to zmieniło oblicze spotkania. Straciliśmy drugą bramkę po stałym fragmencie gry i było już po meczu. Gratuluję zwycięstwa, wygrał zespół który zostawił więcej serca na boisku. Podejdziemy na 100% do spotkania ze Śląskiem i zrobimy wszystko by godnie pożegnać się z własną publicznością, mimo braków w składzie.

Adam Nawałka: Dziękuję za gratulacje. Chcieliśmy się godnie pożegnać z kibicami. To był ostatni mecz rundy na własnym boisku. Należą się duże brawa dla zawodników. Interesowała nas nasza strategia gry, jakie zadania będą wykonane, na tym się skupiliśmy. Zawodnicy dali z siebie wszystko i zostali nagrodzeni. Piłka nożna jest grą błędów i my je wykorzystaliśmy. Kilka pomyłek zdarzyło się po naszej stronie. Dzięki temu, że wszyscy chcieli wygrać, wynik 2:0 z pewnością był nagrodą dla wszystkich zawodników którzy do tej pory bardzo się starali na każdym treningu i rzeczywiście miałem dużą satysfakcję prowadzić ich przez dłuższy okres czasu. Nie poprzestajemy na tym, myślimy o ostatnim meczu z Zagłębiem Lublin.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Kasia Bącalska
Dziennikarstwem zainteresowałam się paradoksalnie w klasie dziennikarskiej. Zaczynałam od organizacji wydarzeń kulturalnych w Katowicach m.in (Tydzień Teatrów Lalkowych), reportaży z "dzielnicy", felietonów sportowych dla gazetki szkolnej i tekstów "do szuflady". Przestało mi to wystarczać i zaczęłam publikować na pubsport.pl (znaleźć mnie też możecie na blogu - jedenastunamurawie.blox.pl) oraz na portalu transfery.info. W marcu tego roku poprowadziłam prezentację zawodników GKS Katowice wespół z Radosławem Bryłką - rzecznikiem klubu. Od października studentka.....choć jeszcze nie wie jaki kierunek i lokalizację weźmie na ster.
http://jedenastunamurawie.blox.pl/html