Triumf nad Holandią

Od wysokiego zwycięstwa rozpoczęli polscy szczypiorniści eliminacje do Mistrzostw Europy 2014. W Płocku drużyna Michaela Bieglera wygrała z Holandią 33:22.

Biało-Czerwoni wyszli na prowadzenie po ośmiu minutach gry i nie oddali go do końca meczu. Wcześniej Holandia prowadziła 3:1, z każda akcją oddawała jednak inicjatywę naszemu zespołowi. Po kwadransie zawodów Polska miała 10 bramek, a rywale 5. Przez kolejne 10 minut goście nie potrafili pokonać Sławomira Szmala i przewaga wzrosła do 8 trafień. Taką różnicę zanotowano także po gwizdku obwieszczającym przerwę. Polacy prowadzili 16:8.

Początek drugiej połowy był spokojniejszy – przez moment trwała dość wyrównana wymiana ciosów, ale z czasem Biało-Czerwoni znów zaczęli odjeżdżać rywalom. Piętnaście minut przed końcem tego nierównego pojedynku wynik wynosił 27:13. Różnicę udało się na krótko wywindować nawet do 15 goli, ale lekka dekoncentracja naszych graczy i zmiany dokonane przez trenera spowodowała, że „Pomarańczowi” nieco zniwelowali straty. Polska nie zdobyła gola przez ostatnie 5 minut gry i ostatecznie wygrała 33:22.

Najskuteczniejszym z Polaków był Michał Jurecki, zdobywca 5 goli. Holender Haenen sześciokrotnie trafiał do naszej siatki, co było najlepszym osiągnięciem tego meczu.

Oprócz Polski i Holandii w grupie eliminacyjnej są też Szwecja i Ukraina. 4. listopada o 17:00 zagramy na wyjeździe z tym drugim rywalem.

Tabela polskiej grupy wraz z terminarzem >>

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!