Plus Liga jednak nie rządzi w Europie? Resovia i Skra pokonane

Piłka do siatkówki

Zenit Kazań wygrał tegoroczną edycję siatkarskiej Ligi Mistrzów. W finale rozegranym w Berlinie Rosjanie pokonali Asseco Resovię Rzeszów 3:0. Wcześniej w meczu o trzecie miejsce PGE Skra Bełchatów przegrała 2:3 z Berlin Recycling Volleys. 

Finał toczył się pod dyktando Zenita. Co prawda w pierwszej partii Resovia grała dobrze i prowadziła nawet 15:12, ale w końcówce roztrwoniła tę przewagę i przegrała do 22. W drugim secie rzeszowianie zdobyli tylko jeden punkt więcej, co oznaczało, że znaleźli się w bardzo trudnym położeniu. Marzenia o triumfie w Lidze Mistrzów prysły już w następnej partii, wygranej przez Zenit 25:21.

Wcześniej zawód przeżyli także fani PGE Skry Bełchatów. Mistrzowie Polski w dramatycznym boju przegrali brązowe medale w walce z Berlin Recycling Volleys. Niemiecki zespół wygrał pierwszego i trzeciego seta, w czwartym Skra potrafiła się uratować (wygrana 28:26), ale w niesamowitym tie-breaku uległa gospodarzom 21:23 marnując dwie piłki meczowe.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/