Po szalonym dreszczowcu Manchester City mistrzem Anglii…po 44 latach!

Veni, vidi, vici! Manchester City wywalczył mistrzostwo Anglii, mimo, że do 90 minuty przegrywał 1:2 z QPR. Na Etihad Stadium do ostatnich minut ważyły się losy mistrzostwa. Piłkarze zaoferowali fanom niesamowity rollercoaster. W pięć minut wbili dwa gole i z piekła przenieśli się do piłkarskiego nieba!

To był szalony mecz, ostatnie minuty były pełne zwrotów. Kibice którzy po regulaminowym czasie gry płakali i byli zrozpaczeni widząc ich pupili tracących mistrzostwo chwilę później oszaleli. Nawet nie pamiętam ostatnich minut – swojego wzruszenia i emocji nie mógł ukryć kapitan zespołu Vincent Kompany.

Wynik meczu otworzył Pablo Zabaleta. Dostał podanie od Yaya Toure, źle odbił piłkę bramkarz Kenny, ona odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. W drugiej odsłonie to goście strzelili dwie bramki. Grający w dziesiątkę zawodnicy Roberto Manciniego – po czerwonej kartce dla Joey’a Bartona – byli pogrążeni w chaosie. Tracili piłki, gubili się. Dżeko nie trafił z kilku metrów. W ostatnich minutach meczu,będący pod presją gospodarze za sprawą dwóch goli pomijanego w tym sezonie Edina Dżeko i Sergio Aguero zdobyli Mistrzostwo Anglii, pierwsze dla klubu po 44 latach.

Po końcowym gwizdku kibice wbiegli na boisku, płakali ze szczęścia. Ta noc będzie należeć do kibiców City. W mieście rozpocznie się feta. Mogą dziękować zawodnikom, którzy dokonali w ostatnich minutach cudu.

Kasia Bącalska
Dziennikarstwem zainteresowałam się paradoksalnie w klasie dziennikarskiej. Zaczynałam od organizacji wydarzeń kulturalnych w Katowicach m.in (Tydzień Teatrów Lalkowych), reportaży z "dzielnicy", felietonów sportowych dla gazetki szkolnej i tekstów "do szuflady". Przestało mi to wystarczać i zaczęłam publikować na pubsport.pl (znaleźć mnie też możecie na blogu - jedenastunamurawie.blox.pl) oraz na portalu transfery.info. W marcu tego roku poprowadziłam prezentację zawodników GKS Katowice wespół z Radosławem Bryłką - rzecznikiem klubu. Od października studentka.....choć jeszcze nie wie jaki kierunek i lokalizację weźmie na ster.