Vive bliżej Final 4!

Uros Zorman i Denis Buntić, Vive Targi Kielce

Szczypiorniści Vive Targów Kielce wygrali na wyjeździe z Metalurgiem Skopje 27:25 w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów EHF. Rewanż za tydzień w Kielcach.

 Początek spotkania to nieznaczna przewaga gospodarzy, którzy prowadzili niemal przez całą pierwszą połowę. Trzeba przyznać jednak, że mistrzowie Polski nie pozwolili rywalom odskoczyć na więcej niż trzy dwie bramki i tuż przed zmianą stron doprowadzili do remisu 13:13.

Kielczanie pierwsze w spotkaniu prowadzenie objęli krótko po wznowieniu gry – bramkę na 14:13 rzucił Tomasz Rosiński. Następny kwadrans to bardzo dobra postawa ekipy Bogdana Wenty. Vive zbudowało kilkupunktowe prowadzenie, które w szczytowym momencie sięgnęło pięciu goli. Po golach Michała Jureckiego goście wygrywali już 25:20, a potem 26:21. Zawodnicy Metalurga, wiedząc, że tak duża strata praktycznie przekreśla ich szanse w dwumeczu, zmobilizowali się i zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie przegrali 25:27.

Rezultat taki jest i tak dobry dla Vive. W fazie grupowej kielczanie wygrali z Metalurgiem na wyjeździe dwoma golami, a w rewanżu zwyciężyli przed własną publicznością jednym trafieniem. Powtórzenie tego rezultatu przypieczętuje największy sukces w historii drużyny ze Świętokrzyskiego.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/