Czwarty raz Kowalczyk!

Cztery wygrane w Tour de Ski brzmią zdecydowanie lepiej niż cztery tytuły Sportowca Roku. Justyna Kowalczyk kolejny raz jako pierwsza weszła na stok Alpe Cermis i zwyciężyła w tym prestiżowym narciarskim cyklu.

Ostatni etap Tour de Ski jest wyrocznią – po sześciu kilometrach płaskiego terenu, nagle przed oczami zawodników staje góra pod którą muszą wjechać. Morderczy podbieg pod Alpe Cermis uchodzi za specjalność Norweżki Terese Johaug. Tyle że by postraszyć Kowalczyk musiałaby ona najpierw odrobić ponad dwie minuty straty, jakie uzbierały jej się od początku imprezy. To zadanie Norweżce się nie udało.

Kowalczyk od początku jechała spokojnie, wiedząc, że ma dość bezpieczną przewagę. Johaug biegła jak szalona – już na płaskim odcinku odrobiła ponad 40 sekund. Podczas finałowego podejścia Norweżka także była silniejsza, z minuty na minutę zbliżając się do Justyny. Kilometr przed metą była na tyle blisko, by widzieć wspinającą się pod górę Polkę. Ostatecznie z przewagi Kowalczyk pozostało „zaledwie” 28 sekund. To wystarczyło jednak by cieszyć się z kolejnego triumfu w Tour de Ski.

Johaug uzyskała tego dnia zdecydowanie najlepszy czas. Drugie miejsce przypadło mało znanej Amerykance Stephens, a trzecie Norweżce Heidi Weng. Kowalczyk miała siódmy wynik na ostatnim etapie.

Wygrana w Tour de Ski dała Polce 400 pkt. do klasyfikacji generalnej PŚ, w której prowadzi zdecydowanie (ma 1222 pkt, o 370 więcej niż druga Johaug).

Kolejne zawody PŚ 12 stycznia w Libercu.

***

Wyniki Tour de Ski 2012/13:

  1. Kowalczyk
  2. Johaug + 0:28
  3. Steira + 2:39
  4. Lahteenmaki + 3:05
  5. Jacobsen + 3:13
  6. Weng + 3:29
  7. Kalla + 3:51
  8. Ritta Roponen + 4:20
  9. Anne Kylloenen + 4:23
  10. Katrin Zeller + 4:58


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/