Pokljuka: Triumf Berger, Pałka siódma

W pierwszym w sezonie biegu masowym zaliczanym do PŚ w biathlonistek wygrała Tora Berger. Norweżka umocniła się na prowadzeniu w Pucharze Świata. Najlepsza z Polek – Krystyna Pałka była siódma.

Na starcie zobaczyliśmy cztery Polki: Magdalenę Gwizdoń, Weronikę Nowakowską-Ziemniak, Krystynę Pałkę i Agnieszkę  Cyl.  Na pierwszym strzelaniu czternaście zawodniczek było bezbłędnych. Niestety w tym gronie zabrakło Biał0-Czerwonych. Gwizdoń, Nowakowska i Cyl myliły się po jednym razie, Pałka aż dwukrotnie. Najwyżej – na 15. miejscu jechała Magdalena Gwizoń. Prowadzenie objęła wówczas Tora Berger, ale za nią jechały inne faworytki – Miriam Goessner oraz Daria Domraczewa.

Prawdziwy pogrom wydarzył się na drugim strzelaniu – przez kiepską pogodę – przede wszystkim gęstą mglę i silny wiatr, zawodniczki pudłowały na potęgę. Kilka z nich nie trafiło żadnego strzału – m.in. Magdalena Gwizdoń, Kaisa Makarainen i Olena Pidruszna. Bezbłędne były tylko Jurlowa i Gasparin, które prowadziły kilkanaście sekund przed Norweżką Eckhof. Około pół minuty straty miały Tora Berger, Olga Zajcewa i Marie Dorin Habert. Z Polek najwyżej – na 17. miejscu ze strzelnicy wyjechała Agnieszka Cyl (1 błąd), 19. była Nowakowska (3 pudła), 24. Pałka (2 pomyłki na drugim strzelaniu). Gwizdoń spadła na ostatnie miejsce.

Berger, Zajcewa i Henkel strzelały najszybciej i bezbłędnie podczas trzeciej próby i objęły dość zdecydowane prowadzenie. Ponad 20 sekund za nimi jechały Jurlowa, Goessner i Soukalova. Kolejne biathlonistki miały już większe straty. Obudziła się wreszcie Krystyna Pałka, 5 strąconych krążków pozwoliło jej awansować na 14. pozycję. Gwizdoń także była bezbłędna, ale zdołała tylko wyprzedzić Nowakowską i Cyl – te robiły po 3 karne okrążenia i spadły na ostatnie miejsca.

Liderka PŚ Berger rozstrzygnęła sprawę bezbłędnym finałowym strzelaniem. Jej przewaga wynosiła ponad 40 sekund. Druga była Goessner, trzecia Zajcewa, tuż za nimi jechała Soukakova. Pałka po bezbłędnym strzelaniu przesunęła się na siódmą lokatę. Pozostałe Polki zamykały stawkę.

Do końca już niewiele się zmieniło i Berger zapisała na swym koncie kolejny sukces w tym sezonie.

Wyniki:

  1. Berger (0+2+0+0)
  2. Goesner (0+3+0+1) +0:35
  3. Soukalova (0+2+0+0) + 1:02
  4. Zajcewa
  5. Jurlowa
  6. Gregorin
  7. Pałka (2+2+0+0) + 1:41
  8. Wiłuhina
  9. Dorin Habert
  10. Bescond

26. Gwizdoń (1+5+0+1) + 3:47
28. Nowakowska-Ziemniak (1+3+3+1) +4:06
30. Cyl (1+1+3+1) + 4:38

***

Klasyfikacja i terminarz PŚ w biathlonie >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/