Bjoergen wygrywa w La Clusaz, Justyna trzecia

W La Clusaz rozegrano bieg masowy kobiet na 10 km techniką klasyczną zaliczany do Pucharu Świata w bigach narciarskich. Zwyciężyła Marit Bjoergen, Justyna Kowalczyk, która miała wielkie kłopoty z kiepsko posmarowanymi nartami, zajęła trzecie miejsce.

W dniu trzydziestych urodzin Justyny Kowalczyk do rywalizacji wróciła Marit Bjoergen. Nic dziwnego, że zapowiadano wielką walkę między dwiema najlepszymi narciarkami globu.

Od początku dystansu tempo nadawały Norweżki, które we trójkę – Bjoergen, Weng i Johaug, próbowały rozerwać stawkę. Narzucone przez nich tempo było za mocne dla większości uczestniczek, ale Justyna Kowalczyk dzielnie trzymała się czołówki.

Nieco ponad 2 kilometry przed metą, gdy na czele była już tylko trójka (odpadła Weng), Justyna Kowalczyk spróbowała nieco podkręcić tempo. Wysunęła się na prowadzenie, ale nie zdołała „urwać” przeciwniczek.

Niestety chwilę potem, poza zasięgiem kamer TV, Kowalczyk niespodziewanie straciła kilkadziesiąt metrów. Okazało się, że narty Polki były fatalnie posmarowane i właściwie uniemożliwiały jej podbieganie pod górkę.

Na metę samotnie wjechała zatem Bjoergen, za nią finiszowała Johaug. Kowalczyk zdołała na finiszu odeprzeć atak świetnej Japonki Ishidy.

***

Puchar Świata w biegach narciarskich >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/