Podsumowanie dnia: pierwsze kopnięcie na Igrzyskach

Na stadionach w Anglii, Walii i Szkocji zainaugurowano dziś Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012. Jako pierwsze do gry ruszyły piłkarki.

W najciekawiej zapowiadającym się meczu, broniące złota Amerykanki pokonały Francję 4:2. Trójkolorowe prowadziły w tym spotkaniu już 2:0. Drugie spotkanie rozpoczęło się z ponad godzinnym opóźnieniem z powodu pomylenia przez organizatorów flag Korei Północnej i Południowej. Do przerwy Korea Północna wygrała z Kolumbią 2:0.

W grupie F od wygranej rozpoczęły udział w turnieju mistrzynie świata Japonki. Pokonały one Kanadę 2:1, do przerwy prowadząc dwoma golami. Z kolei Szwecja nie miała problemu z ograniem RPA, prowadząc do przerwy już 3:0.

W meczach grupy G obyło się bez niespodzianek – gospodynie wygrały 1:0 z Nową Zelandią, a inauguracyjne trafienie w turnieju zaliczyła Steph Houghton. W drugim meczu Brazylijki w ciągu 10 minut wbiły dwa gole debiutantkom z Kamerunu i pewnie dopisały sobie 3 punkty, ostatecznie triumfując aż 5:0.

Komplet wyników:

Japonia – Kanada 2:1 (2:0)
33′ N. Kawasumi  44′ A. Miyama – 55′ Tancredi

USA – Francja 4:2 (2:2)
19′  A. Wambach  32′  A. Morgan 56′  C. Lloyd  66′  A. Morgan – 12′  G. Thiney  14′  M. Delie

Wielka Brytania – Nowa Zelandia 1:0 (0:0)
64′  S. Houghton

Kamerun – Brazylia 0:5 (0:2)

7′ Francielle  10′ Renata Costa 73′ Marta (k) 79′ Cristiane 88′ Marta

Szwecja – RPA (3:0)
7′ N. Fischer 20′ L. Dahlkvist 21′  C. Schelin 63′ C. Schelin – 60′ Modise

Kolumbia – Korea Północna 0:2 (0:1)
39′ S. Kim 86′ S. Kim