Remis ze wskazaniem na Barcę – gole na wyjeździe dały awans Dumie Katalonii

Piłka nożna - Pubsport.pl

W meczu rewanżowym 1/4 finału Ligi Mistrzów FC Barcelona zremisowała 1:1 z Paris Saint-Germain. Do dalszych gier awansowała ekipa z Katalonii.

Barcelona rozpoczęła spotkanie bez Leo Messiego, który w ostatnim tygodniu przechodził rehabilitację po kontuzji, jakiej nabawił się w pierwszym spotkaniu z PSG. Mimo tego osłabienia gospodarze mieli niezłe otwarcie, podczas którego stworzyli przyzwoite okazje podbramkowe. Już w trzeciej minucie groźnie z wolnego strzelał Xavi, ale piłka minimalnie minęła słupek.

Gracze PSG szybko przebudzili się jednak po ospałym początku i z każdą kolejną minutą odważniej atakowali bramkę Victora Valdesa. W 25. minucie Lavezzi wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale pojedynek ten przegrał, gdyż był mocno naciskany przez ścigającego go Jordiego Albę.

PSG grało mądrą i cierpliwą piłkę, a kamery TV raz po raz pokazywały zniecierpliwionego Messiego na ławce rezerwowych.

Bezbramkowy remis, korzystny dla Barcy, utrzymał się do 50 minuty. Wówczas to PSG przeprowadziło piękny kontratak – Zlatan Ibrahimović wypuścił do boju Javiera Pastore, a ten po kiludziesięciometrowym sprincie wpadł w „szesnastkę” i pokonał Valdesa.

Dziesięć minut później w serca fanów Barcelony wstąpiła nowa nadzieja – na murawie pojawił się Messi, który zmienił Fabregasa. W 70. minucie Argentyńczyk zainicjował akcję, którą precyzyjnym strzałem wykończył Pedro. Rezultat 1:1 nakazywał paryżanom ruszyć do zdecydowanych ataków.

W 83. minucie Ancelotti posłał do boju Davida Beckhama. Doświadczony Anglik nie był jednak w stanie odmienić losów dwumeczu, a jedynym czym zaznaczył swoją obecność, była żółta kartka, którą dostał w 88. minucie.

Ekipa z Katalonii przeszła do 1/2 finału dzięki dwóm golom zdobytym na wyjeździe (2:2). To szósty z rzędu awans Barcelony do tej fazy rozgrywek Champions League.