Gryźli trawę i nie tylko, Urugwaj w 1/8 finału

Urugwaj wygrał z Włochami 1:0 w meczu grupy D piłkarskich mistrzostw świata 2014. Wynik ten dał drużynie Oscara Tabareza awans do 1/8 finału z drugiego miejsca, grupę wygrała Kostaryka, która dziś zremisowała 0:0 z Anglią.

Spotkanie Urugwaju i Włoch nie dostarczyło spodziewanych emocji. Italia, której wystarczał remis od początku meczu próbowała wybijac z rytmu rywali i uniemożliwiać im wykorzystanie potencjału ofensywnego jaki gwarantuje duet Cavani – Suarez. Udawało się to przez niemal pełne 90. minut ale nie przyniosło korzystnego wyniku.

Włoski mur zaczął się kruszyć w 59. minucie, kiedy meksykański sędzia wyrzucił z boiska Marchisio za dość lekki ale niebezpieczny atak wyprostowaną nogą na kolano przeciwnika.

Osłabienie Włochów nie otworzyło jednak Urugwajczykom autostrady do 1/8 finału. Obraz spotkania niewiele się zmienił, ale w końcu w 82. minucie Diego Godin strzelając plecami po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył upragnionego gola dla ekipy z Ameryki Południowej.

Mozolnie zdobytej przewagi Urusi nie oddali do końca, ale na boisku wydarzyła się jeszcze jedna niecodzienna sytuacja. W jednej z akcji Luis Suarez… ugryzł Chielliniego w bark. Nie dostrzegł tego sędzia, ale Urugwajczyk i tak ma się czego wstydzić, zwłaszcza że dopuścił się takiego zachowania przynajmniej trzeci raz w karierze.

***

W drugim meczu grupy D Kostaryka zremisowała 0:0 z Anglią i zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli.

MŚ w piłce nożnej Brazylia 2014, Grupa D, Belo Horizonte, 24/06 g. 18:00