Juventus tłem dla Bayernu [wideo]

Liga Mistrzów, logo

Bayern Monachium pokonał Juventus Turyn 2:0 w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów.

Monachijczycy, mający za sobą kapitalny występ ligowy (9:2 z HSV) rozpoczęli spotkanie z Juventusem od piorunującego uderzenia. Już w 26. sekundzie prowadzenie dał im Alaba, oddając z pozoru niegroźny strzał z dużego dystansu.

w 18. minucie mogło być 2:0. Tym razem jednak Buffon stanął na wysokości zadania i obronił uderzenie Robbena z 12 metrów. Około kwadransa później Holender miał niemal identyczną sytuację, ale także ją zmarnował – jego strzał minął bramkę Juventusu.

Dominacja Bawarczyków nie podlegała żadnej dyskusji i bezpośrednio przekładała się na stwarzane przez nich zagrożenie podbramkowe. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie i zespoły zeszły do szatni przy wyniki 1:0.

Drugi gol padł w 63. minucie, a jego autorem był Thomas Muller.

Ten sam piłkarz w doliczonym czasie stanął przed szansą na kolejną bramkę, ale przegrał pojedynek z Buffonem, a dobitkę posłał nad poprzeczką.

***

W drugim wtorkowym meczu PSG zremisowało z Barceloną 2:2, gole zdobyli Ibrahimović (80′), Matuidi (90′) i Messi (38′) oraz Xavi (89-k).