Schlieri wygrał Cztery Skocznie!

W Bischofshofen odbył się finałowy konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Zwyciężył Gregor Schlierenzauer, zapewniając sobie triumf w klasyfikacji łącznej Turnieju. Kamil Stoch zajął czwarte miejsce.

Zawody toczyły się przy padającym deszczu, który utrudniał życie przede wszystkim kibicom zgromadzonym pod skocznią. Dla zawodników ważniejszy był wiatr – niezbyt porywisty ale dość często zmieniający kierunek.

Przez pierwszą serię przebrnęło czterech Polaków – Piotr Żyła skacząc 126,5 metra wyeliminował Dawida Kubackiego i zajmował 29. miejsce. 18 był Stefan Hula, który w kiepskich warunkach zaliczył 127 metrów. Próba Huli była ważna też dla Kamila Stocha, gdyż eliminowała z konkursu Severina Freunda – rywala Kamila do zajęcia trzeciego miejsca w klasyfikacji łącznej TCS.

Stoch skakał w najgorszych warunkach z całej czołówki, a i tak uzyskał 131 metrów. Sędziowie odjęli mu nieco punktów za styl (kłopoty przy lądowaniu) i przez to zakopiańczyk zajmował na półmetku 4. miejsce (minimalna strata do lidera). Tuż za Stochem był drugi z Polaków – Maciej Kot.

Prowadził Gregor Schlierenzauer przed Andersem Jacobsenem. Dzieliło ich 0,8 pkt, co oznaczało że Austriak do ponad 11 punktów zwiększył swoją przewagę nad Norwegiem w klasyfikacji generalnej TCS.

W drugiej serii gorszy skok oddał Kot, który spadł na 10. miejsce. Ciśnienie wytrzymał za to Stoch, który po swojej próbie prowadził, niestety to było za mało, by stanąć na podium w konkursie (do Stefana Krafta stracił nieco ponad 1 pkt) oraz w całym turnieju – zakończył go na czwartej lokacie 2 pkt za Tomem Hilde.

Piękną walkę na koniec stoczyli Jacobsen i Schlierenzauer. Norweg uzyskał 139 metrów, ale dostał niższe (chyba nawet za niskie) noty od sędziów. Gregor mimo bliższej odległości (137,5 m) miał lepsze oceny sędziowskie i minimalnie wygrał konkurs. W TCS jego przewaga była bezpieczna.

  1. Schlierenzauer 272.7
  2. Jacobsen 270,4
  3. Kraft 261,3
  4. Stoch 260,2
  5. Bardal 257.3

—-

10. Kot
29. Hula
30. Żyła


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/