Fenomenalna końcówka i awans Borussii!

Piłka nożna - Pubsport.pl

W rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów Borussia Dortmund pokonała po fenomenalnym meczu Malagę 3:2. Gospodarze zdobyli dwa gole w doliczonym czasie gry.

Gdyby nie bramka Roberta Lewandowskiego z 40. minuty, goście mogliby uznać, że wykonali plan na pierwszą połowę w 120 procentach. Malaga oddała Borussii piłkę i konsekwentnie uniemożliwiała gospodarzom stworzenie groźnych akcji pod własną bramką. Na domiar złego dla BVB, w 26. minucie po szybkiej wymianie piłki między Baptistą i Joaquinem, ten drugi pokonał uderzeniem z 17 metrów Romana Weidenfellera.

Po tym trafieniu żółto-czarni nacisnęli jeszcze mocniej, ale wyrównali dopiero kwadrans potem. Po kapitalnej asyście piętą od Marco Reusa, Robert Lewandowski wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go i skierował futbolówkę do pustej bramki.

W 45. minucie podopieczni Manuela Pellegriniego mogli drugi raz uciszyć ponad 60-tysięczną publiczność na Signal Iduna Park. Po rzucie wolnym fantastyczną okazję miał Joaquin, ale jego „główkę” złapał golkiper Dortmundu.

Bardzo podobnie zaczęła się druga część gry – dośrodkowanie z wolnego, zgranie Demichelisa i główka (jeszcze groźniejsza) Joaquina. Z tym także, w fenomenalnym stylu, poradził sobie Roman Weidenfeller.

Kolejne minuty przypominały bardzo pierwszą połowę. Malaga postawiła przed Borussią zaporę nie do przejścia. Dopiero w ostatnim kwadransie gospodarze zaczęli stwarzać sobie okazje. Doskonale dysponowany Caballero nie pozwolił się pokonać ani Reusowi, ani Goetzemu, którzy stawali z nim „oko w oko”.

Malaga wyprowadzała sporadyczne kontry, a po jednej z akcji mogła zdobyć drugą bramkę. W 70. minucie Toulalan „huknął” z 35 metrów, ale Weidenfeller zdołał to uderzenie wybić do boku.

W 82. minucie przyjezdni wyprowadzili szybki atak, po którym sam na sam z bramkarzem znalazł się Baptista. Jego strzał zmierzał chyba obok słupka, ale w ostatniej chwil został skierowany do siatki przez Eliseu. Problem w tym, że rezerwowy Malagi był w chwili kopnięcia piłki przez Baptistę na spalonym.

iNfClG4RRAuFS GIF. 2 1 Malaga! Eliseu (offside) goal v Dortmund

Gdy znaczna część fanów BVB wychodziła już ze stadionu, ekipa Jurgena Kloppa dokonała cudu. W doliczonym czasie bramki zdobyli Reus i Santana, oba gole padły po ogromnym zamieszaniu podbramkowym, a przy drugim z nich, sędzia prawdopodobnie powinien dopatrzeć się spalonego.

2:2

3:2

Gol został jednak uznany i to Borussia awansowała do 1/2 finału, po spotkaniu, które przejdzie do historii Ligi Mistrzów.