Gol Cristiano zdecydował, Real w ćwierćfinale LM

Real Madryt wygrał z Manchesterem United 2:1 i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów 2012/13.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek i spodziewanych wielkich emocji. Manchester, mający korzystny rezultat nie był skory do atakowania, goście z kolei mieli problem ze stwarzaniem dogodnych sytuacji. Najlepszą okazję w 21. minucie miały Czerwone Diabły. Po rzucie rożnym, w słupek trafił Vidić, a dobitka Welbecka wpadła wprost w Diego Lopeza. Gdyby po tym drugim strzale futbolówka znalazła się w siatce, gol i tak nie zostałby uznany, gdyż zawodnik Manchesteru był na spalonym. Krótko potem Lopez znów został zmuszony do wysiłku – tym razem odbił uderzenie Van Persiego i dobitkę Welbecka.

Tuż przed zmianą stron boisko opuścił kontuzjowany Di Maria, którego zastąpił Kaka. To co gospodarzom nie udało się w pierwszej połowie, powiodło się tuż po wznowieniu gry. Podanie Naniego wzdłuż pola bramkowego nie doszło do Welbecka, ale zostało niefortunnie odbite wprost do bramki Realu przez jego kapitana – Sergio Ramosa.

W 56. minucie Real zyskał dodatkowy atut – za czerwoną kartkę z boiska wyleciał Nani. Piłkarze i trenerzy United nie mogli pogodzić się z tą decyzją tureckiego arbitra Cuneyta Cakira, ale powtórki pokazują Portugalczyk dał sędziemu pretekst do takiej decyzji, atakując rywala wysoko uniesioną nogą.

ib2BsbUFyoZpqQ video iframe

Goście potrzebowali 13 minut, by przy przewadze liczebnej, odmienić losy dwumeczu. W 66. minucie De Geę pokonał strzałem zza pola karnego Luka Modrić, a 180 sekund później publiczności z Old Trafford przypomniał o sobie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk sfinalizował koronkową akcję swojej drużyny.

1:1

2:1

Do końca trwała już walka cios za cios – Manchester próbował doprowadzić do remisu i wrócić do gry o awans, ale na przeszkodzie kilkakrotnie stawał, doskonały tego dnia, Diego Lopez. Ekipa Jose Mourinho też miała swoje szanse na trzecią bramkę, ale nie wykorzystała ich, w czym spory udział miał  bramkarz De Gea.