Łatwa wygrana z Arabią Saudyjską

W swoim drugim meczu fazy grupowej finałów Mistrzostw Świata w Hiszpanii polscy szczypiorniści pokonali Arabię Saudyjską 28:14.

Już pierwsze minuty tego spotkania to dominacja Biało-Czerwonych. Dość powiedzieć, że Polacy szybko osiągnęli prowadzenie 5:0, a i tak był to najmniejszy wymiar kary dla Saudyjczyków w tym okresie gry. Drużyna Bieglera zmarnowała kilka doskonałych okazji bramkowych i nie zdołała jeszcze bardziej odskoczyć rywalom. Ci zaś przez ponad 8 minut nie mogli znaleźć recepty na kapitalnie spisującego się w bramce Sławomira Szmala. Popularny „Kasa” kilkoma fantastycznymi interwencjami ratował nasz zespół przed utratą goli. Po tym, jak wreszcie skapitulował, mecz zrobił się nieco bardziej wyrównany. Po 20 minutach prowadziliśmy 9:4. Wynik do przerwy wynosił zaś 14:9. Najwięcej goli – 3, zdobył Bartłomiej Jaszka.

Zgodnie z zapowiedziami szansę wstępu otrzymali zmiennicy, często na parkiecie przebywali m.in. Krajewski i Bartczak. W drugiej połowie – gdy przewaga rosła z akcji na akcję, Biegler wpuszczał na boisko kolejnych rezerwowych. Ostatecznie każdy z zabranych do Hiszpanii szczypiornistów miał swój udział w wygranym 28:14 pojedynku.

Najskuteczniejszymu na boisku byli Robert Orzechowski i Michał Bartczak, którzy zdobyli po 5 goli.

Co martwi w kontekście wtorkowego meczu na szczycie grupy ze Słowenią, to kontuzje jakich nabawili się Adam Wiśniewski i Mariusz Jurkiewicz. Te pierwszy ma rozcięte czoło, a drugi wybity palec.