Polacy wygrali w Magdeburgu i jadą na mistrzostwa świata!

Polska wygrała w Magdeburgu 29:28 z Niemcami i awansowała do finałów mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn Katar 2015.

W pierwszej połowie Niemcy grali lepiej i osiągnęli dość znaczną przewagę. Przez większą część czasu prowadzili trzema bramkami, a na przerwę zeszli nawet wygrywająć 14:10. Rezultat ten oznaczał oczywiście, że to ekipa niemiecka jest bliżej finałów mistrzostw Świata i Biało-Czerwoni musieli odrobić cztery trafienia (w pierwszym meczu wygrali 25:24).

Na szczęście Polacy po wznowieniu gry zaczęli spisywać się lepiej i stopniowo zbliżać się do rywali i w 43. minucie po golu Michała Daszka doprowadzili do remisu 18:18, a cztery minuty potem prowadzili już 21:20 zmuszając trenera rywali do przerwy na żądanie.

Końcowe dziesięć minut dostarczyło wielu emocji, a prowadzenie w dwumeczu zmieniało się co każdą bramkę. W samej końcówce więcej sił i determinacji mieli jednak Polacy, którzy świetnie spiswali się w defensywie i utrzymywali remis. Z racji wyniku wyższego niż przed tygodniem, Niemcy musieli wygrać dwoma golami, co było niemal niemożliwe gdy na zegarze pozostła mniej niż minuta. W ostatniej akcji Biało-czerwoni rzucili jeszcze zwycięskiego gola na 29:28 i mogli świętować awans do styczniowych mistrzostw w Katarze.