Piłka nożna to taka gra… Niemcy w półfinale MŚ czwarty raz z rzędu

W pierwszym meczu ćwierćfinałów piłkarskich mistrzostw świata Niemcy wygrali z Francją 1:0. Drużyna Joachima Loewa zdobyła gola w 13. minucie meczu po strzale Matsa Hummelsa.

Francja wraca do domu po niezłym meczu, w którym stworzyła sporo sytuacji podbramkowych. Spotkanie nie ułożyło się jednak zbyt dobrze dla Trójkolorwych i już od 13. minuty musieli oni gonić wyniki. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Mats Hummels pokonał Hugo Llorisa strzałem głową.

Właściwie do końca meczu Francuzi próbowali doprowdzić do remisu, stworzyli sobie kilka okazji i generalnie zasłużyli na dogrywkę. Wydarzenia boiskowe potoczyły się jednak inaczej i piłka ani razu nie wpadła do bramki Manuela Neuera. Niemcy skupili się na obronie i wyprowadzaniu kontr, po jednej z nich Schurrle mógł, a raczej powinien strzelić na 2:0, ale trafił w nogę leżącego już Llorisa.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry ostateczną szarżę przeprowadził Karim Benzema, jego strzał z ostrego kąta trafił jednak w rękę instynktownie interweniującego Neuera i Niemcy mogli świętować czwarty z rzędu awans do półfinału mistrzostw świata.

Mimo wygranej, drużyna Niemiec po raz kolejny nie zachwyciła i nie można powiedzieć, by ćwierćfinał na Maracanie wygrał zespół lepszy, co najwyżej skuteczniejszy.

Rywala dla Niemiec wyłoni wieczorne starcie Brazylia – Kolumia w Fortalezie.