Polska pokonała Białoruś!

Polscy piłkarze ręczni meczem z Białorusią zainaugurowali Mistrzostwa Świata w Hiszpanii. W Saragossie Biało-Czerwoni wygrali 24:22.

Pierwsze 15 minut gry to koncert polskiej reprezentacji. Podopiecznym Michaela Bieglera wychodziło praktycznie wszystko, zarówno w ataku jak i obronie. Bramkarze drużyny białoruskiej nie zanotowali w tym czasie wielu skutecznych interwencji, jedyne co kilkakrotnie ratowało ich przed utratą bramki to słupek lub poprzeczka. Nawet mimo tego, Polska po kwadransie gry prowadziła różnicą pięciu bramek. Taka dysproporcja między zespołami utrzymała się do przerwy, na którą drużyny zeszły przy stanie 14:9 dla Polaków. Co rzucało się w oczy, to dobra i dynamiczna gra naszych reprezentantów w ataku, wysoka skuteczność rzutowa i szczelna defensywa. Wielkim zagrożeniem nie był nawet gwiazdor światowego handballa Siergiej Rutenka – w pierwszej połowie szczypiornista Barcelony zdobył 4 gole, ale dwa z nich padłu po rzutach karnych. Z upływem minut Rutenka popełniał coraz więcej błędów.

Po przerwie Polacy znów zaczęli grać z animuszem i w ciągu dziesięciu minut zwiększyli przewagę do ośmiu goli. Nie do zatrzymania był w tym fragmencie Krzysztof Lijewski, który niemal każdy swój rzut zamieniał na bramkę, a do tego dołożył masę asyst. Niestety w ostatnim kwadransie postawa naszej drużyny pozostawiała wiele do życzenia. Pojawiły się niecelne rzuty, błędy i głupie straty. Białorusini prowadzeni przez niezawodnego Rutenkę konsekwentnie zmniejszali dystans i na 5 minut przed końcem przegrywali już tylko 20:23. Zawdzięczają to także dobrze dysponowanemu bramkarzowi Czarapience.

Ostatecznie Biało-Czerwoni wygrali 24:22, robiąc pierwszy krok w kierunku wyjścia z grupy. Pozostaje jednak niedosyt dotyczący rozmiarów zwycięstwa, które w ostatecznym rozrachunku mogą mieć spore znaczenie.

Kolejny mecz Polacy zagrają w poniedziałek z Arabią Saudyjską.

Polska – Białoruś 24:22 (14:9)