Twoja wyszukiwarka

Udany rewanż nad Szwedami!

Piłka-ręczna

W meczu Eliminacji Mistrzostw Europy 2014 w piłce ręcznej Polska pokonała Szwecję 22:18.

Ponad 10 tysięcy  widzów w gdańskiej Ergo Arenie oglądało niezły początek w wykonaniu Polaków. Dzięki dobrej postawie Sławomira Szmala i agresywnej obronie, Biało-Czerwoni  po 12 minutach gry prowadzili 7:2. Niestety następny kwadrans należał już do gości, którzy konsekwentnie gonili wynik i w 28. minucie wyrównali stan rywalizacji (10:10). Szwedzi w pełni wykorzystali nasze błędy i słabsze momenty, m.in. dwie minuty, podczas których graliśmy w „podwójnym” osłabieniu. Kulała także skuteczność z 7 metrów – rzuty karne zmarnowali Kuchczyński (2) oraz Jurecki. W ostatniej minucie pierwszej części pojedynku dwa gole dołożył Karol Bielecki i dzięki temu prowadziliśmy 12:10.

Równie dobrze zaczęła się druga odsłona – Polacy zdobyli dwa kolejne gole i w 35. minucie prowadzili 14:10. Dodatkowo, dzięki świetnej interwencji Szmala, zyskali okazję na powiększenie przewagi do 5 trafień – nie Kubisztal nie pokonał jednak Andreasa Palicki.

W następnych akcjach trwał koncert Szmala. Polski bramkarz raz po raz zatrzymywał rzuty Szwedów. W połączeniu ze skuteczną grą Polaków w ataku, umożliwiło to zbudowanie sześciobramkowej zaliczki (19:13 w 49. minucie).

Niestety potem coś zacięło się w naszej ofensywie. W 54. minucie, po celnym rzucie Kallmana, goście tracili już tylko trzy punkty (20:17). O przerwę poprosił wówczas trener Biegler, a jego podopieczni wkrótce przełamali kilkuminutową niemoc strzelecką. Finałowe 5 minut upłynęło dość spokojnie, przy bezpiecznej przewadze gospodarzy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 22:18.

W tabeli grupy 5. Szwedzi prowadzą przed Polakami – obie ekipy mają po 6 punktów, ale Sandynawowie mają lepszy bilans bezpośredniego dwumeczu (u siebie wygrali 28:21). Awans uzyskają dwie czołowe drużyny.