Podsumowanie meczu Radwańska – Putincewa

Agnieszka Radwańska pokonała Julię Putincewą z Kazachstanu 7:5 6:3 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Dubaju.

W pierwszym secie Polka musiała sporo się napocić, by przeważyć szalę na swoją korzyść. Po ponad godzinie wyrównanej walki Polka zwyciężyła ostatecznie 7:5, ale wcale nie mogła być zadowolona z obrotu wypadków na korcie. W pierwszych czterech gemach żadna z pań nie mogła wygrać własnego serwisu – przełamanie goniło przełamanie. 18-letnia reprezentantka Kazachstanu stawiała twarde warunki i doprowadziła do stanu 5:5. Wówczas Radwańska wygrała dwa gemy z rzędu i objęła prowadzenie w meczu. Jedna z wymian składała się 40 uderzeń. Mniej więcej w połowie seta, grę przerwano na kilka minut z powodu opadów deszczu.

Druga odsłona zaczęła się bardzo podobnie do pierwszej. Nadal zdarzały się przełamania, a niektóre gemy trwały bardzo długo. Przy prowadzeniu 4:3 krakowianka przełamała Putincewą i po chwili serwowała, by wygrać mecz. Polka wykorzystała szansę i zameldowała się w trzeciej rundzie turnieju.

Mimo porażki, reprezentantka Kazachstanu pozostawiła po sobie świetne wrażenie i może być zadowolona ze swojej postawy – dużo lepszej, niż mogła wskazywać na to 101. pozycja w rankingu WTA.

W ćwierćfinale turnieju w Dubaju Polka zagra z Petrą Kvitovą (6) bądź Aną Ivanović.

A. Radwańska (3) – J. Putincewa 7:5 6:3