Szybki mecz Radwańskiej!

A. Radwańska

Agnieszka Radwańska (4) bez trudu awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego Australian Open. W meczu III rundy Polka łatwo uporała się z Brytyjką Heather Watson, wygrywając 6:3 6:1. Jej kolejną przeciwniczką będzie Serbka Ana Ivanović (4).

Krakowianka kontynuuje fantastyczną serię – w 2013 roku nie przegrała jeszcze żadnego pojedynku. Jest to jej trzeci turniej i dotychczas dwanaście razy odprawiała rywalki z kwitkiem. Tak było też tym razem – Agnieszka rozegrała swój najlepszy mecz w Australian Open i nie pozostawiła 50. w rankingu WTA rywalce żadnych złudzeń.

W pierwszym secie przełamanie nadeszło w czwartym gemie – Radwańska wyszła na prowadzenie 3:1 i ta zaliczka wystarczyła, by kilkanaście minut potem cieszyć się z prowadzenia w meczu. Do chwili przełamania Brytyjka starała się walczyć z Polką jak równa z równą. Grała odważnie i bezkompromisowo. Z każdą następną piłką, uwidaczniała się jednak różnica klas między rywalkami.

Najwięcej emocji w drugiej odsłonie dostarczył gem otwarcia. Trwał on 10 minut i zanim Agnieszka zapisała go na swoje konto, musiała obronić break pointa. Potem poszło już gładko. Przy stanie 3:0 gra została przerwana przez opady deszczu. Po kilkunastu minutach przerwy na zasunięcie dachu nad Hisense Arena konfrontację wznowiono, ale jej obraz nie uległ zmianie. Isia wygrała następne dwa gemy, a przy prowadzeniu 5:1 miała do dyspozycji serwis, który miał dać jej wygraną. Watson nie składała co prawda broni i miała nawet 3 break pointy, ale ostatecznie uległa Radwańskiej 3:6 1:6. Panie walczyły przez godzinę i 24 minuty.

W rywalizacji o ćwierćfinał Agnieszka zmierzy się z Aną Invanović, która uporała się ze swoją rodaczką Jeleną Janković. Mecz w niedzielę.

***

Wyniki i drabinka Australian Open >>

Pubsport.pl – wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!