Turcy nie zagrozili Realowi. Dwumecz rozstrzygnięty [wideo]

Real Madryt pokonał Galatasaray Stambuł 3:0 w meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów rozegranym na Santiago Bernabeu.

Bezbramkowy remis utrzymywał się na tablicy wyników zaledwie przez dziewięć minut. Po tym czasie Fernando Muslera skapitulował po efektownym strzale Cristiano Ronaldo.

W kolejnych minutach gospodarze nieco oddali inicjatywę rywalom i cierpliwie czekali na kolejne okazje. W międzyczasie dwie szanse miał Didier Drogba, ale wynik nie uległ zmianie do 28 minuty. Wówczas piłka, po dośrodkowaniu Essiena, trafiła pod nogi ustawionego na szóstym metrze Karima Benzemy. Francuz spokojnie opanował futbolówkę i podwyższył na 2:0.

Tuż przed przerwą Galatasaray mogło zdobyć gola kontaktowego. Diego Lopez wybronił jednak strzał Eboue z kilkunastu metrów.

Po zmianie stron Królewscy kontrolowali przebieg konfrontacji i czyhali na sposobność podwyższenia wyniku. W 63. minucie mógł to zrobić Di Maria, ale strzelił za lekki i wprost w bramkarza.

Po dziesięciu minutach Real dopiął jednak swego – Xabi Alonso dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Higuaina, który zdobył bramkę niedługo po pojawieniu się na placu gry.

Jak się okazało, strzał Argentyńczyka ustalił wynik spotkania na 3:0. Losy awansu zostały praktycznie przesądzone.

W końcówce doszło do sporej kontrowersji. Arbiter pokazał za pokazane wyżej zagranie żółtą kartkę Burakowi Yilmazowi czym wykluczył najlepszego snajpera Galatasaray z udziału w rewanżu. Powtórki pokazują, że Turek na pewno nie symulował, a arbiter powinien rozważyć podyktowanego karnego dla gości.