Podsumowanie meczu Real – Manchester United

W meczu 1/8 finału Ligu Mistrzów Real Madryt zremisował z Manchesterem United 1:1.

Pierwsza połowa toczona była w bardzo szybkim tempie. Już na samym początku Real mógł objąć prowadzenie po strzale Coentrao. Piłka trafiła jednak w słupek. Gospodarze przeważali i bardzo często wstrzeliwali piłkę w pole karne De Gei. Pierwszą bramkę zdobył jednak Manchester. W 20. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wylądowało wprost na głowie Welbecka, który pokonał Diego Lopeza.

Na odpowiedź Królewskich przyszło czekać 10 minut. Wówczas po świetnej centrze Angela Di Marii, Cristiano Ronaldo strzałem głową doprowadził do wyrównania.

Po przerwie widowisko nieco straciło na jakości. Ciągle atakował Real, ale doskonale usposobiona obrona Manchesteru rzadko dopuszczała do zagrożenia pod swoją bramką. Na domiar złego dla ekipy Jose Mourinho – świetne zawody rozgrywał De Gea. Najgroźniejszą sytuacją, z jaką musiał się zmierzyć były golkiper Atletico, był strzał Coentrao z 5 metrów. Pozostałe uderzenia graczy Realu, a było ich całkiem sporo, były w przeważającej większości niecelne.

Manchester sporadycznie wyprowadzał kontrataki, ale mógł ten mecz wygrać. Trzy okazje miał Robin van Persie –  za pierwszym razem trafił w poprzeczkę, chwilę potem uderzył za lekko i Xabi Alonso zdążył zatrzymać futbolówkę zmierzającą do bramki. W doliczonym czasie gry płaskie uderzenie Holendra, na rzut rożny wybił Diego Lopez.

Remis 1:1 jest korzystny dla Manchesteru, który ma nieznaczną zaliczkę przed meczem rewanżowym. Losy dwumeczu pozostają jednak otwarte.