Cenny remis Legii ze Steauą – LM nieco bliżej

W meczu 4. rundy el. LM Legia Warszawa  zremisowała na Stadionie Narodowym w Bukareszcie ze Steauą 1:1. Gola dla warszawiaków zdobył Jakub Kosecki.

Początek meczu należał do gospodarzy. W pierwszych dwudziestu kilku minutach mieli oni zdecydowaną przewagę i stworzyli sobie dwie doskonałe okazje strzeleckie. Zawodnicy mistrza Ruminii przegrywali jednak pojedynki sam na sam z Dusanem Kuciakiem. Za trzecim razem Legia nie miała już tyle szczęścia i w 34. minucie straciła gola. Jego autorem był Piovacarri, który spokojnie przelobował wychodzącego za pole karne golkipera Legii.

Stracony gol pobudził legionistów do ostrzejszej walki. Jeszcze przed przerwą w kierunku bramki gospodarzy groźnie główkował Wawrzyniak, na posterunku był jednak bramkarz Steauy.

Ekipa Jana Urbana doskonale rozpoczęła drugą odsłonę meczu. 8 minut po wznowieniu gry Jakub Kosecki strzałem z 6 metrów doprowadził do remisu. Kilkadziesiąt sekund później ten sam zawodnik trafił do siatki po raz drugi, ale ten gol nie został uznany z powodu minimalnego spalonego.

Do końca spotkania trwała zacięta, toczona w szybkim tempie walka. Steaua jeszcze w doliczonym czasie gry miała szansę na odzyskanie prowadzenie, ale swoją klasę po raz kolejny potwierdził Kuciak. Wynik 1:1 stawia w lepszej sytuacji mistrzów Polski i to oni są w tej chwili minimalnie bliżej upragnionego awansu do fazy grupowej LM.

W barwach Steauy pełne 90 minut rozegrał polski obrońca Łukasz Szukała.

Rewanż 27. sierpnia na stadionie przy Łazienkowskiej.

Steaua Bukareszt – Legia Warszawa 1:1 (1:0)