Real wygrał, ale odpadł, BVB w finale [wideo]

W rewanżowym meczu 1/2 finału LM Real Madryt wygrał 2:0 z Borussią Dortmund. Awans do finału wywalczyli jednak goście, którzy u siebie zwyciężyli 4:1.
Skrót meczu:

Pierwsza połowa toczona była w zawrotnym tempie. Zachwycić mogło szczególnie pierwsze 20 minut, w których Real Madryt miał masę rzutów rożnych i trzy wyborne sytuacje na objęcie prowadzenia. Gonzalo Higuain i Cristiano Ronaldo strzelali jednak wprost w Romana Weidenfellera, a Mesut Oezli, stojąc oko w oko z golkiperem gości, posłał piłkę obok słupka. W międzyczasie doskonałą szansę miał też Robert Lewandowski, ale jego uderzenie z powietrza było za lekkie dla Diego Lopeza.

Po początkowej dominacji Realu, w kolejnych minutach Borussia zacieśniła szyki obronne i nie pozwalała już Królewskim na tak wiele. Na boisko było mnóstwo walki, a mniej akcji podbramkowych. Mimo tego bezbramkowa pierwsza część meczu minęła fanom futbolu bardzo szybko i była bardzo atrakcyjna.

W 11. minucie boisko musiał opuścić kontuzjowany gwiazdor BVB Mario Goetze.

***

Druga część spotkania przypominała końcówkę pierwszej. Borussia grała mądrze i na długie chwile oddalała zagrożenie spod swojej bramki. Sama stwarzała także doskonałe okazje – najpierw Robert Lewandowski trafił w poprzeczkę, a potem w niewyobrażalny sposób pomylił się Gundogan, mający przed sobą tylko spóźnionego i rozpaczliwie interweniującego Lopeza.

Gdy wydawało się, że Real nie ma już szans na osławioną remontadę w 82. minucie nadzieję przywrócił Karim Benzema.

gol Karima Benzemy z 83. minuty:

To był impuls, który tchnął nowe siły w gospodarzy. Królewscy zepchnęli Dortmund do głębokiej defensywy i szybko podwyższyli wynik po golu Ramosa.

Ramos na 2:0:

Kto wie jak potoczyłyby się dalsze losy tego spotkania gdyby nie kontuzja Svena Bendera w 89. minucie, która spowodowała trzyminutową przerwę, wybijającą Real z rytmu. Howard Webb przedłużył mecz do 96. minuty, ale w tym czasie Roman Weidenfeller nie musiał już obawiać się strzałów przeciwników.