Argentyna zagra o medale, Belgia bez wyrazu i bez bramek

Argentyna wygrała z Belgią 1:0 i awansowała do półfinału mistrzostw świata w piłce nożnej. Jedynego gola zdobył w 8. minucie Gonzalo Higuain.

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem, ale mimo tego mecz oglądało się dość przyjemnie. Już w 8. minucie bo sytuacyjnym uderzeniu Higuaina zza pola karnego Argentyńczycy zdobyli bramkę, która "rozdzieliła" role w tym meczu. Od tego momentu to Belgowie zmuszeni byli prowadzić grę i szukać wyrównania, jednocześnie uważać na kontrataki doskonale usposobionych Messiego, Higuaina i Di Marii. Ten ostatni jeszcze przed przerwą musiał jednak opuścić boisko z powodu kontuzji, a Argentyńczycy nie stworzyli sobie wielu okazji na 2:0. Belgowie także mieli trudności z przedostaniem się pod bramkę Romero i do przerwy przegrywali 0:1.

W drugiej części meczu obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Belgia mimo ambicji właściwie nie stworzyła sobie ani jednej klarownej sytuacji podbramkowej, co musiało skończyć się porażką. Argentyńczycy kontrolowali mecz i wyprowadzali kontry. Dwie z nich omal nie dały podwyższenia wyniku – najpierw Higuain trafił w poprzeczkę w pojedynku sam na sam z bramkarzem, a w doliczonym czasie gry w analogicznej sytuacji Messi trafił w belgijskiego golkipera.

Argentyna awansowała do półfinału mistrzostw świata pierwszy raz od 1990 roku. Rywala dla Albicelestes wyłoni wieczorny ćwierćfinał Holandia – Kostaryka.