Messi wciąż strzela, Nigeria w 1/8 mimo porażki

Brazylia 2014

W meczu grupy F piłkarskich mistrzostw świata Argentyna wygrała z Nigerią 3:2 i zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli. Nigeria także awansowała do 1/8 finału, gdyż w drugim spotkaniu Iran przegrał z Bośnią i Hercegowiną 1:3.

Spotkanie Nigerii z Argentyną toczyło się w dość luźnej atmosferze, o której świadczyły liczne zbliżenia na uśmiechniętego nigeryjskiego bramkarza, który nie tracił dobrego humoru, nawet mimo traconych bramek. Nigeryjczycy mieli informacje o wyniku drugiego meczu, który od 23. minuty był dla nich bardzo kożystny. Dzięki temu stworzyli razem z Argentyną ciekawe, ofensywne widowisko, niezbyt przejmując się bronieniem własnej bramki.

Pierwsze gole padły jeszcze zanim upłynęła piąta minuta. Na trafienie Messiego z 3. minuty, chwilę potem odpowiedział Ahmed Musa. Tuż przed przerwą po strzale z rzutu wolnego Messi zdobył czwartego gola na tym turniej, zostając wspóliderem klasyfikacji strzelców. Po wznowieniu gry Musa znów zaskoczył jednak argentyńską obronę i zrobiło się 2:2.

Remis utrzymał się na tablicy wyników zaledwie przez trzy minuty. Po ich upływie wynik na 3:2 dla Argentyny ustalił Rojo.

W drugim spotkaniu Bośnia i Hercegowina wygrała z Iranem 3:1, dzięki czemu zajęła trzecie miejsce w grupie. Nigeria awansowala dalej, wyprzedzając ekipę z Bałkanów o punkt. Iran z jednym "oczkie" finiszował jako czwarty, a zwyciężyła z kompletem punktów Argentyna.

MŚ w piłce nożnej Brazylia 2014, Grupa F, Porto Alegre, 25/06 g. 18:00