Hat trick Mullera, Portugalia zmiażdżona [wideo]

Joachim Loew

Niemcy rozbili Portugalię 4:0 w meczu grupy G piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii. Hat trickiem popisał się Thomas Muller.

Przewaga zespołu niemieckiego nie podlegała dyskusji i zaznaczyła się właściwie od początku meczu. Tylko w pierwszych minutach Portugalczycy potrafili się "odgryźć", ale najlepszą szansę na gola mieli po fatalnej stracie Lahma. W 12. minucie Mario Goetze padł w polu karnym pociągany lekko za koszulkę przez rywala i wywalczył w ten sposób rzut karny. Gola na 1:0 z jedenastki zdobył Thomas Muller.

W 32. minucie po rzucie rożnym gola głową strzelił Hummels i Portugalczycy wyglądali na podłamanych i sfrustrowanych. 37. minucie Pepe strał się z Mullerem i obejrzał czerwoną kartkę. Trzeba jednak przyznać, że zachowanie defensora Realu Madryt raczej nie było na tyle naganne (lekkie i dość przypadkowe uderzenie łokciem w ferworze walki i "atak" słowny na leżącego Niemca), by karać go tak dotkliwie. Jeszcze przed przerwą zdemolowana Portugalia dała sobie wbić trzeciego gola, którego znów strzelił Muller.

W drugiej połowie Niemcy kontrolowali przebieg wydarzeń, oddając bezradnym rwalom piłkę i czekając na kontry. Jeden z ataków – w 78. minucie przyniósł Mullerowi trzeciego gola. To pierwszy hat-trick na tych mistrzostwach.

W drużynie Paulo Bento tragicznie zagrali niemal wszyscy piłkarze, bezradny był też sam Cristiano Ronaldo. Spotkanie obfitowało w kontuzje, z ich powodu plac gry przedwcześnie opóścili Hugo Almeida, Fabio Coentrao oraz Mats Hummels.