Czy to się dzieje naprawdę? Męczarnie Argentyny z Iranem

Argentyna po fatalnym meczu wygrała z Iranem 1:0, a jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w doliczonym czasie gry Leo Messi. Drużyna Alejandro Sabelli zapewniła sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata.

Przez 90 minut Argentyna niemiłosiernie męczyła się ze świetnie zorganizowaną w defensywie drużyną Iranu. Gwiazdozbiór Sabelli przez cały mecz nie znalazł sposobu na rozmontowanie tej obrony i gdyby nie Messi, bramkarz Romero oraz sędzia Mazic, pojedynek zakończyłby się remisem bądź sensacyjną wygraną ekipy z Azji.

W 91. minucie spotkania błysk geniuszu Leo Messiego dał Albicelestes trzy punkty i awans do 1/8 finału, ale wcześniej Argentyna mogła, a wręcz powinna przegrywać. W drugiej połowie, widząc nieporadność rywali, Iran zaczął grać odważniej i wyprowadził kilka groźnych ataków. Po jednym z nich drużynie Carlosa Queiroza należał się rzut karny, gdy Zabaleta sfaulował Dejagah, ale arbitrowi Mazicowi zabrakło odwagi do podjęcia tej decyzji. Kilka minut później Iran miał jeszcze szansę na zdobycie gola z gry, ale wówczas na posterunku był bramkarz Sergio Romero.

Wygrana 1:0 daje Argentynie pewny awans do 1/8 finału, ale po spotkaniach z Bośnią oraz Iranem dysozycja tej drużyny pozostawia wiele do życzenia i budzi ogromne obawy u kibiców liczących na zdobycie trzeciego w historii mistrzostwa świata.